REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Oto Google One, czyli nowy sposób na więcej miejsca na Dysku Google

Przygotuj się na spore zmiany w Dysku Google. Właśnie zaprezentowano Google One, czyli nowy cennik dla najbardziej wymagających użytkowników. Jest sporo taniej!

14.05.2018
19:42
google one
REKLAMA
REKLAMA

Jak donosi TechCrunch, Dysk Google doczeka się niebawem nowego planu taryfowego Google One (Google 1). Rebranding rozpocznie się od Stanów Zjednoczonych, a następnie zostanie udostępniony globalnie. Zmiana ma się odbyć „w ciągu najbliższych miesięcy”.

W ramach nowości pojawia się nowy plan obejmujący 200 GB w cenie 2,99 dol. miesięcznie, a cena taryfy 100 GB spada do 1,99 dol./mies. Plan o pojemności 2 TB będzie kosztował 9,99 dol. miesięcznie, czyli tyle, ile dotychczas kosztował 1 TB. Nie zmienia się cena za 10 TB, która nadal wynosi 99,99 dol./mies.

W Polsce nie widzimy jeszcze nowego cennika. 1 TB nadal kosztuje 46,99 zł/mies., a 100 GB - 8,99 zł/mies. W nowym cenniku za te kwoty dostaniemy odpowiednio 2 TB i 200 GB przestrzeni na dane, czyli dokładnie dwa razy więcej. Cena za 10 TB nadal będzie wynosić 469,99 zł/mies.

Dotychczasowe plany wykupione przez użytkowników zostaną automatycznie podniesione do wyższych wersji. Jeśli ktoś np. do tej pory korzystał z pakietu 1 TB, jego limit zostanie automatycznie podniesiony do 2 TB.

Darmowy plan nadal będzie obejmował 15 GB przestrzeni.

Google One to nie tylko nowy cennik, ale również pakiet usług.

 class="wp-image-731673"

Google udostępni nowe aplikacje do obsługi Google 1, przy czym nie będą to tylko programy do zarządzania plikami, ale będzie w nich można także zarządzać planem. Nowością będzie też darmowy dostęp do Google Experts, czyli chatu z wykwalifikowanymi pracownikami Google’a. Będą oni dostępni przez 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu dla posiadaczy wszystkich planów, nawet najtańszego za 1,99 dol./mies. Dotychczas na takie wsparcie mogli liczyć tylko klienci G Suite.

Jak zauważa Google, klienci, którzy płacą za dysk w tej usłudze, są z reguły bardzo świadomymi użytkownikami, korzystającymi z szerokiego wachlarza usług Google. Połączenie dysku i wsparcia technicznego wydaje się więc logicznym pomysłem.

Klienci Google One będą mogli liczyć na dodatkowe zniżki w hotelach wyszukiwanych w Google’u, a także na niższe ceny w Google Play, ale na razie żadne konkrety nie są jeszcze znane.

REKLAMA

Google 1 może być początkiem czegoś większego.

Kto wie, może właśnie obserwujemy początek zupełnie nowej usługi subskrypcyjnej Google’a, która z czasem będzie oferować więcej korzyści. Kojarzy mi się to z kontem Amazon Prime. Być może Google również planuje z czasem dodać do usługi więcej planów, w tym np. plan YouTube Red. Czas pokaże, a póki co czekam na obniżki cen dyskowych na polskiej stronie Google'a.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA