Oprogramowanie  / News

Oto Google One, czyli nowy sposób na więcej miejsca na Dysku Google

Picture of the author
218 interakcji
dołącz do dyskusji

Przygotuj się na spore zmiany w Dysku Google. Właśnie zaprezentowano Google One, czyli nowy cennik dla najbardziej wymagających użytkowników. Jest sporo taniej!

Jak donosi TechCrunch, Dysk Google doczeka się niebawem nowego planu taryfowego Google One (Google 1). Rebranding rozpocznie się od Stanów Zjednoczonych, a następnie zostanie udostępniony globalnie. Zmiana ma się odbyć „w ciągu najbliższych miesięcy”.

W ramach nowości pojawia się nowy plan obejmujący 200 GB w cenie 2,99 dol. miesięcznie, a cena taryfy 100 GB spada do 1,99 dol./mies. Plan o pojemności 2 TB będzie kosztował 9,99 dol. miesięcznie, czyli tyle, ile dotychczas kosztował 1 TB. Nie zmienia się cena za 10 TB, która nadal wynosi 99,99 dol./mies.

W Polsce nie widzimy jeszcze nowego cennika. 1 TB nadal kosztuje 46,99 zł/mies., a 100 GB - 8,99 zł/mies. W nowym cenniku za te kwoty dostaniemy odpowiednio 2 TB i 200 GB przestrzeni na dane, czyli dokładnie dwa razy więcej. Cena za 10 TB nadal będzie wynosić 469,99 zł/mies.

Dotychczasowe plany wykupione przez użytkowników zostaną automatycznie podniesione do wyższych wersji. Jeśli ktoś np. do tej pory korzystał z pakietu 1 TB, jego limit zostanie automatycznie podniesiony do 2 TB.

Darmowy plan nadal będzie obejmował 15 GB przestrzeni.

Google One to nie tylko nowy cennik, ale również pakiet usług.

Google udostępni nowe aplikacje do obsługi Google 1, przy czym nie będą to tylko programy do zarządzania plikami, ale będzie w nich można także zarządzać planem. Nowością będzie też darmowy dostęp do Google Experts, czyli chatu z wykwalifikowanymi pracownikami Google’a. Będą oni dostępni przez 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu dla posiadaczy wszystkich planów, nawet najtańszego za 1,99 dol./mies. Dotychczas na takie wsparcie mogli liczyć tylko klienci G Suite.

Jak zauważa Google, klienci, którzy płacą za dysk w tej usłudze, są z reguły bardzo świadomymi użytkownikami, korzystającymi z szerokiego wachlarza usług Google. Połączenie dysku i wsparcia technicznego wydaje się więc logicznym pomysłem.

Klienci Google One będą mogli liczyć na dodatkowe zniżki w hotelach wyszukiwanych w Google’u, a także na niższe ceny w Google Play, ale na razie żadne konkrety nie są jeszcze znane.

Google 1 może być początkiem czegoś większego.

Kto wie, może właśnie obserwujemy początek zupełnie nowej usługi subskrypcyjnej Google’a, która z czasem będzie oferować więcej korzyści. Kojarzy mi się to z kontem Amazon Prime. Być może Google również planuje z czasem dodać do usługi więcej planów, w tym np. plan YouTube Red. Czas pokaże, a póki co czekam na obniżki cen dyskowych na polskiej stronie Google'a.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst