REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Fortnite na Androida jest już w drodze. W końcu wiemy, kiedy gra pojawi się w Google Play i jakie czekają ją zmiany

Posiadacze iPhone’ów oraz iPadów mogą cieszyć się mobilną odsłoną Fortnite: Battle Royale już kilka tygodni. W ciągu 20 dni od premiery, mobilna odsłona zarobiła 15 mln dol, marszem wskakując na listę najpopularniejszych aplikacji App Store. Nic dziwnego, że posiadaczy Androida rozpalało jedno, zasadnicze pytanie: co z naszą platformą?

18.05.2018
18:14
Czekasz na Fortnite dla Androida? Znamy przybliżoną datę premiery
REKLAMA
REKLAMA

Fortnite: Battle Royale dla Androida zostało oficjalnie zapowiedziane przez Epic Games. Wiadomo, że aplikacja dla systemu Google’a powstanie. Nie wiadomo tylko kiedy. Producenci nie podali żadnej daty, skazując fanów zielonego robota na czekanie w niepewności. Gdyby chodziło o każdą inną grę, zwłoka nie byłaby jednak niczym strasznym. Trzeba jednak mieć na uwadze, że Fortnite: Battle Royale to aktualnie najpopularniejsza sieciowa strzelanina. Miliony graczy chciałyby mieć ją na smartfonie.

Epic w końcu zlitował się nad posiadaczami Androida i podał przybliżoną datę premiery Fortnite: Battle Royale.

Mobilna edycja sieciowej strzelaniny pojawi się w Google Play „latem“. Niestety, to tyle, jeżeli chodzi o szczegółowość oficjalnego komunikatu Epic Games. Producenci mówią, że gdy będą w stanie podać dokładniejszą datę, zrobią to bez żadnej zwłoki. Prace nad edycją dla Androida wciąż trwają. Niewykluczone, że przed globalną premierą programu twórcy wystartują z otwartymi beta-testami dla konkretnych regionów geograficznych.

Wraz z przybliżoną datą premiery mobilnego Fortnite’a, Epic Games powiadomiło o szeregu nowości i poprawek, jakie trafią do przenośnej wersji gry. Najważniejszą z nich jest oczekiwana przez wielu możliwość pełnej edycji dotykowych przycisków. Taka opcja właśnie trafiła do aplikacji na iOS i znajduje się w ustawieniach gry.

 class="wp-image-726501"
REKLAMA

Przenośne Fortnite: Battle Royale dostanie także czat głosowy. Dzięki niemu członkowie drużyn będą mogli się porozumiewać, tak jak od dłuższego czasu działa to w bardziej dopracowanym, bardziej przemyślanym i bardziej doszlifowanym PUBG Mobile. Oczywiście gracz będzie mógł w każdym momencie wyłączyć głosowy czat lub wyciszyć własny mikrofon.

Pracownicy Epic Games obiecują przy okazji, że w przeciągu kilku kolejnych aktualizacji ogólna waga aplikacji ulegnie zmniejszeniu. Ucieszą się z tego głównie posiadacze iPhone’ów z 16 GB pamięci na dane.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA