REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Tak „polskiej” gry ze świecą szukać. Strategia Ancestors Legacy: Edycja Mieszka I wchodzi do sprzedaży

Polskie studio Destructive Creations stworzyło ponoć bardzo udaną grę z gatunku strategii czasu rzeczywistego. Dziś trafia ona do sprzedaży w specjalnej Edycji Mieszka I. I wygląda na to, że warto dać jej szansę.

22.05.2018
18:50
Ancestors Legacy: Edycja Mieszka I
REKLAMA
REKLAMA

Z Ancestors Legacy nie miałem jeszcze czasu się zapoznać, polegam więc póki co na opisie, jaki wysłała mi Cenega – wydawca gry w Polsce. Czytając jednak wspomniany opis wygląda na to, że po wielu latach w końcu mamy fajną strategię, w której nie brakuje polskich akcentów. Sama gra również powstała w Polsce.

Podboju średniowiecznej Europy możemy dokonać zarządzając jedną z czterech frakcji: Wikingami, Anglosasami, Germanami i oczywiście Słowianami. Wydawca zapewnia też, że sama agresja w grze nie wystarczy. Kluczem do zwycięstwa ma być odpowiednia taktyka, w tym odpowiednie wykorzystanie przewagi terenu oraz rozsądne zarządzanie obozami i osadami.

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka I class="wp-image-736555"

Gra jest ponoć wierna historii i, co cieszy, jako fundament wykorzystuje zaawansowany silnik Unreal Engine 4. Jeżeli więc studio nie spaprało roboty – a grafiki promocyjne na nic takiego nie wskazują – to szykuje nam się nie tylko przyjemna, ale i ładna gra. Ancestors Legacy obsługuje też tryb multiplayer.

Dla entuzjastów Cenega proponuje dodatkową gratkę. Jest nią Ancestors Legacy: Edycja Mieszka I.

Pudełkowa wersja gry ukazała się w Polsce w postaci specjalnej Edycji Mieszka I. Jej okładkę przygotował Mariusz Kozik – lubelski malarz batalistyczny, ilustrator książek i gier oraz grafik cyfrowy, absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W swoich pracach skupia się na tematyce historycznej i militarnej. Duży nacisk kładzie na poprawność historyczną nawet najmniejszych elementów.

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka I class="wp-image-736552"

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka I dostępna jest w cenie edycji standardowej do wyczerpania nakładu premierowego. Wydanie to zawiera:

  • Płytę z grą
  • Okładkę przygotowaną przez lubelskiego malarza batalistycznego, Mariusza Kozika
  • Soundtrack z muzyką z gry autorstwa Adama Skorupy i Krzysztofa Wierzynkiewicza
  • 48-stronicowy artbook w twardej oprawie
  • Etui z metalizowanym logo gry
  • Drukowaną instrukcję

Dodatkowo wyłącznie w Media Markt i Saturn jest dostępna specjalna edycja zawierająca poza soundtrackiem i artbookiem monetę inspirowaną denarem z czasów Mieszka I.

REKLAMA

Będę czekał na pierwsze recenzje. Zarówno medialne, jak i wasze. Kto wie, może i sam się skuszę…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA