REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Prestiżowy laptop, walizka i fotel. Oto gamingowe propozycje Acera na nowy sezon

Niesamowite jest, jak przez ostatnie lata zmienił się Acer. Kilka lat temu był to producent, tanich i tandetnych laptopów z najniższej półki cenowej. Dziś ta sama firma produkuje absolutnie fenomenalne sprzęty, które nie muszą bać się konkurencji.

23.05.2018
20:29
Prestiżowy laptop, walizka i fotel. Oto propozycje Acera na nowy sezon
REKLAMA
REKLAMA

Nie ma tu krzty przesady. Wystarczy spojrzeć na komputery zaprezentowane podczas corocznej konferencji Acera. Najważniejszym z nich jest Helios 500. To model z bardzo wysokiej półki wydajnościowej. Napędza go procesor Intel Core i9 najnowszej generacji, który współpracuje z 64 GB RAM. Za możliwości graficzne odpowiada z kolei GeForce GTX 1070 oraz 17,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD lub 4K, zależnie od opcji.

Jednak nie rozdzielczość jest jego najmocniejszą stroną, ale wsparcie dla funkcji G-Sync, która dopasowuje częstotliwość odświeżania obrazu (maksymalnie 144 Hz) do prędkości generowania kolejnych klatek obrazu przez kartę graficzną. Dzięki temu obraz się nie zacina, nie szarpie i wydaje się idealnie płynny.

 class="wp-image-737956"

Co ciekawe, komputer ten nie ma dysku SSD. Zamiast tego postawiono na tradycyjny dysk twardy, którego duża pojemność pozwoli na instalowanie wielu gier. Nie powinniśmy narzekać na jego prędkość, ponieważ jest on wspierany przez pamięć Intel Optane. Swoją drogą, Helios 500 to pierwszy sprzęt mobilny wyposażony w tego typu podzespół. Warto wspomnieć też o klawiaturze z wielokolorowym podświetleniem, obecności dwóch portów USB-C z obsługą Thunderbolt 3 oraz wyjściu obrazu HDMI 2.0.

Pokazano też komputer wprost stworzony dla… Lorda Kruszwila.

Acer Helios 300 Special Edition to nowa wersja laptopa, który od dłuższego czasu jest dostępny na rynku. Producent wyposażył go dodatkowo w pamięć Intel Optane i to jedyna istotna zmiana w specyfikacji. Uwagę zwraca za to jego obudowa. Większość komputerów dla graczy ma jarmarczne obudowy w czarnych oraz czerwonych barwach.

 class="wp-image-737965"

Nowy laptop Acera jest za to… biało-złoty, dzięki czemu prezentuje się inaczej niż tego typu sprzęty. Wręcz wylewa się z niego prestiż. Przygotowano nie tylko komputer, ale też akcesoria w tej stylistyce. Całość prezentuje się naprawdę pięknie.

Acer wprowadza do oferty fotel. Tak, fotel.

Acer przedstawił też wiele komputerów stacjonarnych, takich jak Orion 3000 oraz 5000. Są to maszyny z najwyższej półki, przystosowane do grania w rozdzielczości 4K i obsługi wirtualnej rzeczywistości. Nie warto jednak przytaczać ich dokładnej specyfikacji, bo będą one dostępne w wielu różnych wariantach cenowych.

REKLAMA
 class="wp-image-737959"

Ciekawie za to prezentują się akcesoria, z których najbardziej intrygujące to… fotel Predator Gaming Chair oraz walizka na laptopa, która pozwala na bezpieczne przenoszenie laptopa wraz z akcesoriami. Acer tworzy nie tylko komputery dla graczy, ale cały gamingowy ekosystem. I trudno się dziwić tej strategii, bo gracze to bardzo wdzięczna i bogata grupa docelowa, która chętnie kupuje różnego rodzaju gadżety.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA