REKLAMA

Facebook wprowadza dwie nowe funkcje w Messengerze. W Polsce na razie dostępna jest tylko jedna

Facebook zdaje się sugerować, że to już najwyższa pora abyśmy zapomnieli o całej tej aferze #deletefacebook. Tym razem chce nas przekupić nowymi funkcjami w swoim komunikatorze.

03.04.2018 17.19
Aktualizacja Messengera dodaje zdjęcia 360 i filmy HD
REKLAMA
REKLAMA

Przez Messengera możemy przesyłać już sobie filmy, naklejki, fotki i śmieszne GIF-y. Najwyższy czas, żeby do repertuaru tego komunikatora doszły nowe funkcje.

Zdjęcia 360 i filmy HD w Messengerze.

Zdjecia-360-i-filmy-HD-w-Messengerze class="wp-image-709767"

Zacznijmy od zdjęć, bowiem udostępnianie filmów w HD jest jak na razie niedostępne dla polskich użytkowników. Aktualizacja komunikatora, która to umożliwia dostępna jest na razie w 18 krajach. W Polsce pojawi się trochę później. Konkretny termin pozostaje jak na razie tajemnicą.

Polscy użytkownicy mogą na razie testować wysyłanie sobie zdjęć 360. Żeby zacząć z niej korzystać nie trzeba się zresztą zbyt dużo namęczyć. Wystarczy wykonać zdjęcie naszym telefonem, w trybie panoramy 360 i przesłać je przez Messengera. Komunikator zajmie się jego konwersją.

Taka fotka będzie też oczywiście oznaczona, żeby jej odbiorca od razu wiedział, że musi się trochę namachać palcem, żeby obejrzeć ją w całości. Funkcja zdjęć 360 w Messengerze dostępna jest dla systemów Android i iOS.

Osobiście jestem mocno zdziwiony, że Polska nie dostała filmów HD w pierwszej turze.

REKLAMA

Obywatele naszego kraju są bowiem w czołówce, jeśli chodzi o korzystanie z facebookowego komunikatora. Prowadzimy na nim zarówno rozmowy prywatne, jak i wykorzystujemy go do kontaktów biznesowych. Opcja przesyłania sobie filmów w lepszej jakości z pewnością przydałaby się w przypadku obu tych zastosowań. Nie jest to oczywiście jakaś ogromna tragedia. Po prostu musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać te kilka miesięcy.

Natomiast jeśli chodzi o zdjęcia 360, to wydaje mi się, że nie będzie to zbyt często wykorzystywaną funkcją. Zrobienie takiego zdjęcia trwa dłużej, niż nakręcenie filmu, na którym można pokazać tyle samo. I dodać do tego jeszcze swój komentarz. A jeśli komuś nie chce się czekać na to, aż opcja przesyłania filmów HD pojawi się w polskim Messengerze, to zawsze może przesiąść się na Telegrama. Polecam.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA