REKLAMA

Zmiany na YouTube Kids. Rodzice dostaną więcej możliwości ochrony swoich dzieci przed patologią

Nadal powinieneś się bać, że twoje dziecko trafi na Spidermana napastującego Elsę, nawet na YouTube Kids. Ale możesz się bać mniej.

27.04.2018 15.48
YouTube Kids
REKLAMA
REKLAMA

YouTube wprowadza zmiany w YouTube Kids, aplikacji przeznaczonej dla rodziców najmłodszych internautów. Pojawią się trzy nowe opcje, a raczej trzy nowe sposoby na selekcję materiałów dostępnych dla dzieci.

Czym jest YouTube Kids?

O tym, że YouTube bywa miejscem dziwnym, mrocznym i czasami mocno niepokojącym nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Niczym nieograniczony dostęp dziecka do YouTube'a to bardzo zły pomysł, który może skutkować pochłanianiem przez niego treści absolutnie nieprzeznaczonych dla najmłodszych. Dlatego właśnie 3 lata temu powstała aplikacja YouTube Kids. Ma pomóc rodzicom zapanować nad tym, co ich pociechy obejrzą w sieci.

Specjalne kolekcje, zaufane kanały i ograniczenie wyszukiwania.

W tym tygodniu zespół dziecięcego YouTube'a i spółka zacznie udostępniać rodzicom różnego rodzaju kolekcje zaufanych kanałów. Kanały mogą dotyczyć różnych tematów od sportu, przez muzykę, po naukę. Rodzice mogą wybrać konkretne kolekcje i udostępnić je do oglądania swoim pociechom. Równocześnie wprowadzona zostanie opcja zawężenia wyszukiwania w ramach platformy, tak żeby w wynikach pokazywały się jedynie filmy zatwierdzone przez zespół YouTube Kids.

Jeszcze w tym roku ma się też pojawić możliwość samodzielnego wybrania wszystkich kanałów i filmów, do których nasze dzieci będą miały dostęp.

Elsa Gate dotarła też na YouTube Kids.

REKLAMA

Afera Elsa Gate wybuchła zeszłej jesieni. Nagłośniono wtedy, że na YouTubie i YouTubie Kids pojawiają się filmy w teorii skierowane do dzieci. Ich zawartość była jednak daleka od czegokolwiek, co chcielibyście pokazać jakiemukolwiek dziecku. Świnka Pepa pijąca wybielacz lub jedzona przez swojego tatę, Spiderman oddający mocz do wanny, w której kąpie się Elsa, Elsa obcinająca sobie język; rozumiecie, o co chodzi. Filmy unikały z powodzeniem wyłapania przez algorytmy i spokojnie sobie istniały na kanałach w teorii przeznaczonych dla dzieci.

YouTube wie, że nie wszystko da się wychwycić za pomocą algorytmu. Możliwość zablokowania treści niesprawdzonych i danie dostępu tylko do przejrzanych przez zespół filmów ma sens w wypadku dzieci, szczególnie w obliczu niezmierzonej kreatywności ludzi, którzy wrzucają filmy do internetu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA