REKLAMA

Udany smartfon teraz w luksusowej wersji - premiera telefonu Sony Xperia XZ2 Premium

Minęły raptem dwa miesiące od premiery Xperii XZ2, a już poznajemy jego ulepszoną wersję. Xperia XZ2 Premium wygląda tak samo, jak bazowy model. Zawiera jednak lepszy aparat, akumulator i wyświetlacz.

16.04.2018 08.24
Xperia XZ2 Premium
REKLAMA
REKLAMA

Czym różni się Xperia XZ2 Premium od zwykłej Xperii XZ2? Pierwszym wartym naszej uwagi elementem jest wyświetlacz. Sony zdecydowało się umieścić w tym telefonie 5,8-calowy ekran o rozdzielczości 4K, zamiast wykorzystywanego do tej pory wyświetlacza pracującego w rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli. Zachowano przy tym obsługę wyświetlania trybu HDR.

Zwiększono też pamięć operacyjną do 6 GB RAM. Dzięki temu przełączanie się między aplikacjami będzie jeszcze szybsze. Usprawniono też kamerkę do wideorozmów (teraz 13 megapikseli), a także zwiększono pojemność akumulatora do 3540 mAh. Zapewne po to, by sprostać energetycznym wymaganiom nowego wyświetlacza.

Największa różnica pomiędzy Sony Xperia XZ2 a XZ2 Premium to aparat.

Xperia XZ2 Premium class="wp-image-717567"

Po raz pierwszy w historii marki znajdziemy w głównym module fotograficznym nie jeden, a dwa obiektywy. Sony nie zdecydowało się jednak na patent Apple’a czy Samsunga z teleobiektywem i zoomem. Zamiast tego – podobnie jak np. u Huaweia – rozdzielono zadania pomiędzy dwiema matrycami. Jedna rejestruje obraz w czerni i bieli, a druga w kolorze.

To jednak nie oznacza, że aparat w XZ2 Premium niczym się nie wyróżnia. Moduł ten może osiągać nawet ISO 51 200 w zdjęciach i 12 800 przy rejestrowaniu wideo. To oczywiście sugeruje, że na rejestrowanych materiałach pojawi się ogromna ilość szumu. Sony twierdzi jednak, że system przetwarzania obrazu AUBE stworzony do redukcji szumu radzi sobie z tym zadaniem doskonale.

Nie zabraknie też trybu portretowego, który Sony nazywa trybem bokeh oraz trybu wykorzystującego tylko jeden obiektyw do ultraostrych zdjęć czarno-białych. Co ciekawe, te dwie funkcje nie będą dostępne w dniu premiery handlowej XZ2 Premium. Pojawią się w aktualizacji systemu, która ma być udostępniona w trzecim kwartale bieżącego roku.

Xperia XZ2 Premium class="wp-image-717570"

Reszta cech telefonu się nie zmienia względem zwykłej Xperii XZ2. W tym jeśli chodzi o procesor (Snapdragon 845) czy system (Android Oreo).

Ile kosztuje Sony Xperia XZ2 Premium?

REKLAMA

Tego, niestety, jeszcze nie wiemy. Sony nie zdradziło ani cen nowego telefonu, ani daty premiery jego wejścia do sprzedaży. Wiemy tylko, że w sklepach pojawi się „latem”. Na pewno będziemy chcieli go przetestować. Zwłaszcza jego nowy, ciekawy aparat.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA