REKLAMA

Xiaomi Mi 6X nie jest przeznaczony na nasz rynek, ale możemy być pewni, że wcześniej czy później trafi do Polski

Firma Xiaomi słynie ze swoich starań związanych z oferowaniem jak najlepiej zapowiadającego się sprzętu w najniższej cenie. Xiaomi Mi 6X to telefon ze średniej półki, sprzedawany za przysłowiowe grosze.

25.04.2018 11.34
Xiaomi Mi 6X
REKLAMA
REKLAMA

Xiaomi Mi 6X został oficjalnie zaprezentowany przez producenta. To telefon ze średniej półki, przeznaczony do dystrybucji raptem w dwóch krajach. Z całą pewnością pojawi się jednak w ofercie pośredników, bo jego relacja ceny do możliwości – przynajmniej na papierze – prezentuje się bardzo obiecująco.

To pierwszy telefon Xiaomi z tego segmentu, który wyposażony został w wyświetlacz o proporcjach 2:1. Jego głównym komponentem jest matryca IPS LCD, która pracuje w rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli. Za wydajność urządzenia odpowiada nowoczesny Snapdragon 660. Dorzućmy do tego 20-megapikselową kamerę do wideorozmów i 20-megapikselowy podwójny aparat, a zaczyna robić się ciekawie.

Xiaomi Mi 6X ma kosztować równowartość 250 dol.

Xiaomi Mi 6X class="wp-image-723264"
REKLAMA

Mimo ceny, telefonowi w zasadzie nie brakuje niczego istotnego. Z tyłu obudowy znajduje się czytnik linii papilarnych, a u dołu złącze USB-C. W zasadzie jedyne, do czego można się doczepić bez osobistego obcowania z telefonem, to brak złącza 3,5 mm jack.

Xiaomi Mi 6X ma 7,3 mm grubości i waży 166 g. Będzie dostępny w czerwonej, czarnej, niebieskiej, złotej i różowej wersji kolorystycznej. Telefon ten, przynajmniej na razie, nie będzie dostępny w oficjalnej dystrybucji w innych krajach niż Chiny i Indie. Społeczność fanów Xiaomi w Polsce jest jednak na tyle prężna, że możemy być pewni, że smartfon pojawi się u nas już niedługo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA