REKLAMA

Nie dziwi mnie, że Xiaomi nie chwali się swoimi smartfonami. Firma chce promować inne produkty

Xiaomi doskonale wie, że smartfony firmy są znane i lubiane. Dlatego teraz stara się promować produkty z innych kategorii.

13.04.2018 16.22
Xiaomi na targach Electronics Show nie pokazało żadnego smartfona
REKLAMA
REKLAMA

Początkowo byłem przekonany, że Xiaomi nie jest obecne na targach Electronics Show. Okazało się jednak, że marka ta pojawiła się na imprezie organizowanej przez Media Markt, ale ma bardzo skromne i słabo widoczne stoisko. Było ono tym trudniejsze do znalezienia, że znajdowało się w strefie mebli IKEA.

Ciekawy zabieg, zwłaszcza, że zaprezentowano przede wszystkim urządzenia domowe, takie jak kamery monitoringu, wagi łazienkowe oraz przystawki do telewizora działające pod kontrolą Android TV. Nie zabrakło też elektrycznej hulajnogi, która jest jednym z najlepszych sposobów transportu po mieście.

Dlaczego Xiaomi zdecydowało się na taki ruch?

Ponieważ doskonale zdaje sobie sprawę, że telefony tej marki nie potrzebują reklamy. Marka została w Polsce mocno wypromowana przez użytkowników, gotowych ściągnąć jak najtańszy smartfon prosto z Chin. Następnie, dzięki dystrybutorom takim jak ABC Data, trafiła na półki sklepowe w Polsce, czyli do miejsc odwiedzanych przez zdecydowaną większość nadwiślańskich klientów.

 class="wp-image-716742"

Xiaomi ma licznych, bezgranicznie oddanych fanów, którzy w mediach społecznościowych oraz w komentarzach pod artykułami (także na Spider’s Web) są w stanie udowadniać wyższość swojej ulubionej marki nad konkurencją. Takie oddolne działanie jest bardzo szczere i dobrze odbierane przez innych klientów, którzy chętnie kupują smartfony firmy. Krótko mówiąc, jej bardzo dobra prasa bezpośrednio przekłada się na sprzedaż.

REKLAMA

Jest jednak pewien problem.

Prezes Xiaomi jakiś czas temu przyznał, że na smartfonach zarabia bardzo mało albo nawet wcale. Ta bardzo ważna gałąź marki jest traktowana jako świetne narzędzie promocyjne, dzięki któremu sprzedawać się będą bardziej dochodowe produkty. Osoby, które znają smartfony Xiaomi i je cenią, zaczynają kupować odkurzacze, kamerki, hulajnogi, przystawki telewizyjne oraz inne sprzęty sygnowane tą marką, na których firma faktycznie zarabia. Nie jest to jednak duży problem, ponieważ zdecydowana większość sprzętów Xiaomi to bardzo dobre produkty, których nie należy się bać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA