To świetnie, że Xbox ma wielkie stoisko na Electronics Show. Jako fan chcę jednak więcej

Patronat medialny
14.04.2018 07.06
Xbox Electronics Show

Jeśli chodzi o elektroniczną rozrywkę, największą wystawę na Electronics Show miała sekcja z konsolami Xbox. Jako fan marki, cieszę się, że jest eksponowana na tak ważnym wydarzeniu. Ale i tak mam niedosyt.

Osoby, które mnie kojarzą zapewne wiedzą, że jeżeli istnieje jakakolwiek marka elektroniki użytkowej, której mógłbym się nazwać fanem, byłby to Xbox. Nie jest to ślepe uwielbienie, ale mało która produkt zapewniła mi tyle dobrej rozrywki, co platforma gamingowa Microsoftu. Nie boję się zatem również rugać jej za potknięcia.

Dlatego też widząc wielką wystawę pod szyldem Xbox na targach Electronics Show ucieszyłem się, że jest eksponowana. Zwłaszcza, że nie była ona organizowana przez Microsoft, a przez patrona wydarzenia, jakim jest Media Markt. Sieci handlowej wyraźnie zależy, by Xbox nadrobił zaległości w udziałach rynkowych w Polsce.

Xbox Electronics Show class="wp-image-716889"

Nawet jeśli na potrzeby dyskusji uznamy, że PlayStation jest lepsze, to i tak dla klientów obu platform korzystniej jest, by rywalizowały ze sobą na równi. Bo efektem tej rywalizacji jest atrakcyjniejsza oferta.

Na stoisku Xbox na Electronics Show jest co robić.

A prezentowane na nim gry są bardzo różnorodne. Nie brakuje oczywiście Forza Motorport 7 na stanowiskach z podłączonymi kierownicami, ale też pozostałych gier. Strzałem w dziesiątkę jest prezentacja również gier familijnych, które zdecydowanie przyciągały uwagę najmłodszych.

Xbox Electronics Show class="wp-image-716886"

Sam nie odmówiłem sobie partyjki z redaktorem Domańskim w Tekkena 7 i rundki w Forzę, by pokazać kto tu rządzi (co zdecydowanie mi nie wyszło). Niestety, pozostał mi po wizycie pewien niedosyt.

Prezentowane na stoisku konsole to w większości Xbox One pierwszej generacji. A więc te sprzedawane z kontrolerem Kinect. Oprócz tego obecne są prześliczne wizualnie Xbox One S. A Xbox One X? Najwydajniejsza konsola na rynku nie została zaprezentowana. Nie jest to produkt masowy z uwagi na jego cenę, jednak liczyłem na to, że będę mógł pokazać znajomym zabawę w Sea of Thieves w UHD.

Na szczęście na stoisku i tak jest co robić. Stanowisk do grania jest od groma, umożliwiają – jak na warunki targów – komfortowe zapoznanie się z grami na konsolę Microsoftu. Samo Electronics Show to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Targi trwają od dziś do 15 kwietnia na halach Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie. Całemu wydarzeniu patronuje sieć MediaMarkt.

Patronat medialny
Najnowsze