Dzięki tabletom Wacoma namalujesz obraz i napiszesz e-maila na kartce papieru

Patronat medialny

Imprezy takie, jak Electronics Show są świetną okazją, by sprawdzić w praktyce drogie i wyspecjalizowane urządzenia elektroniczne. Goście obecni na targach mogli przetestować praktycznie całe portfolio tabletów graficznych firmy Wacom.

15.04.2018 09.31
Electronics Show Wacom

Jednym z wystawców na tegorocznej edycji Electronics Show była firma Wacom. To jeden z liderów branży tabletów graficznych. Produkty tej marki znajdują uznanie wśród ilustratorów i grafików. Electronics Show 2018 było dobrą okazją, by zapoznać się z portfolio tego producenta.

Electronics Show Wacom 17 class="wp-image-716994"

Jakie sprzęty produkuje Wacom?

Przekrój portfolio produktów jest bardzo szeroki. Podstawą oferty są tablety podpinane do komputera. Przesuwając po nich rysikiem, można tworzyć obrazki w wersji cyfrowej. Oprócz tego w ofercie marki Wacom są rozwiązania w pełni samowystarczalne, czyli tablety graficzne, w których rysuje się po ekranie.

Oprócz tabletów graficznych w ofercie firmy znajdują się też najeżone elektroniką długopisy. Można pisać nimi na zwykłej kartce, a dzięki czujnikom ruchu ten sam rysunek zapisuje się jednocześnie w wersji cyfrowej. Dobra wiadomość: producent nie kosi klientów na wkładach i kosztują one zaledwie 70 groszy.

Electronics Show Wacom 1 class="wp-image-717006"

Napisz e-maila długopisem.

Wykorzystując aplikację mobilną, można oglądać pojawiający się na wyświetlaczu smartfon wirtualny atrament zaraz obok tego prawdziwego na papierze. W dodatku napisany długopisem tekst dzięki technologii OCR można od razu zamienić na tekst w wersji cyfrowej. Dzięki temu napisany odręcznie list można w kilka sekund wysłać e-mailem. Taka magia.

Byłem pod sporym wrażeniem, gdy oprogramowanie zamieniło na cyfrowy tekst napis Spider’s Web, który wykonałem na kartce niedbale ze sporymi zawijasami. Pracownik firmy Wacom lojalnie ostrzegł mnie jednak, że pisząc tekst po polsku, trzeba postarać się jednak o dokładność… przy polskich znakach. Jak widać, nasz język sprawia problemy nie tylko asystentom głosowym.

Electronics Show Wacom 5 class="wp-image-717009"

Wacom przygotował się do Electronics Show, nawiązując partnerstwo z marką MSI.

Tablety graficzne do komputera były podłączane do komputerów tej marki. Co ciekawe, producent akcesoriów dla grafików zdecydował się prezentować swoje sprzęty w tandemie z komputerami gamingowymi.

Nie powinno to jednak dziwić. Komputery dla graczy muszą dysponować w końcu ogromnymi pokładami mocy obliczeniowej. A tę moc można w końcu wykorzystać nie tylko w najnowszych grach, ale również w programach graficznych.

Electronics Show Wacom 11 class="wp-image-716997"

Nie zabrakło też kilku innych atrakcji na stoisku producenta. Na miejscu była rysowniczka, która korzystając ze sprzętu marki Wacom, wykonywała portrety gości. Jeśli zaś ktoś miał takie życzenie, mógł skorzystać z maszyny nanoszącej wydrukowany na specjalnym papierze rysunek na koszulkę.

Patronat medialny
Najnowsze