W Warszawie działa już wypożyczalnia Tesli. Sprawdziliśmy cennik

Patronat medialny

Elektryczne samochody Tesli nadal wzbudzają ogromne emocje wśród fanów motoryzacji. Szczególnie w tych krajach, w których elektryczne samochody nadal pozostają nieco egzotycznym środkiem lokomocji.

14.04.2018 16.09
tesla-electronics-show-5

W Polsce na przykład zakup elektrycznej Tesli nadal nie ma zbyt większego sensu. Co więc zrobić, kiedy chcielibyśmy się taką Teslą przejechać? Zawsze można ją wypożyczyć.

Wynajem Tesli działa już w Warszawie

tesla-electronics-show-3 class="wp-image-717201"

Na wstępie muszę się przyznać, że gdyby nie obecność warszawskiej wypożyczalni na Electronics Show, pewnie minęłoby jeszcze kilka miesięcy zanim dowiedziałbym się o jej istnieniu. Tesla-Warszawa to bowiem bardzo mała wypożyczalnia samochodów, dysponująca całymi pięcioma samochodami.

Są to trzy Modele S i dwa Modele X. Przedstawiciele firmy zdradzili mi, że w 2019 r. ich oferta powiększy się o Model 3 i ciężarówkę Tesla Semi (o ile fabryki Tesli wyrobią się z jej produkcją). W 2020 r. z kolei do warszawskiej floty dołączy też Tesla Roadster.

Ile kosztuje wynajem Tesli?

tesla-electronics-show-6 class="wp-image-717204"

Najtańszą opcją jest jeden z Modeli S. Jednodniowe wypożyczenie kosztuje w tym przypadku 899 zł. Koszt wypożyczenia Modelu X jest ponad dwukrotnie droższy. Nieźle, co? Moją pierwszą reakcją na te ceny było pytanie zadane lekko podwyższonym głosem „i ktoś za to płaci?!”.

Okazuje się, że tak. Całkiem sporo ludzi. Trafiają się nawet tacy, którzy wynajmują sobie taką Teslę na 3 miesiące (taka przyjemność kosztuje ok. 27 tys. zł netto). Dlatego też liczba chętnych na elektryczne Tesle często przekracza możliwości warszawskiej wypożyczalni.

Firma niedawno uruchomiła nawet tzw. ofertę ślubną dla par, które chciałyby zacząć nowy rozdział swojego życia w wynajętym samochodzie elektrycznym.

Tesle to nie jedyne auta elektryczne na Electronics Show

tesla-electronics-show-4 class="wp-image-717210"

Bardzo się cieszę, że targi organizowane w Centrum PTAK Expo nie ograniczają się tylko do gadżetów RTV i AGD. Impreza Media Markt imponuje pod względem różnorodności, dzięki czemu jest znacznie ciekawsza niż się spodziewałem. Na Electronics Show znajdziecie nie tylko Tesle.

Równie dużą popularnością wśród zwiedzających cieszą się elektryczne pojazdy firmy Romet. Ich elektryczną motorynką zdążyłem się już zresztą zachwycić.

Patronat medialny
Najnowsze