1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Po raz pierwszy w Polsce zobaczysz telewizor 8K. Tylko na Electronics Show

4K jest już nudne? Szukasz czegoś więcej? Sharp ma coś dla ciebie. Firma wykorzystała Electronics Show, by pokazać po raz pierwszy w naszym kraju telewizor z matrycą o rozdzielczości 8K.

14.04.2018
18:09
telewizor 8k sharp aquos electronics show
424 interakcji
dołącz do dyskusji

Rozdzielczość 4K jest już obecna w większości nowych telewizorów. I to nie tylko z wysokiej półki. Co więcej, nie brakuje już treści. Usługi VoD ochoczo wdrażają standard UHD u siebie, przymierzają się też do tego pierwsi operatorzy telewizji linearnej. Czym więc przyciągnąć wzrok widza?

Sharp, jako jeden z najbardziej uznanych producentów matryc LCD, po raz pierwszy w naszym kraju zaprezentował swoje cudo techniki, jakim jest model LV-70X500E. Jego dane techniczne robią wrażenie. Tak jak widok tego kolosa na żywo.

Telewizor 8K Sharp Aquos prezentowany na Electronics Show obsługuje też HDR i pozostałe nowinki techniczne.

70-calowe monstrum wyświetla obraz o pięknej jakości. Obsługuje on bowiem HDR przy jasności maksymalnej wynoszącej 1000 nitów. Dysponuje też podświetleniem 216-strefowym podświetleniem LED. Nawet jak podejdziemy do tego 1,5 metrowego wyświetlacza na odległość nosa, to i tak nie wypatrzymy na nim pikseli.

telewizor 8k sharp aquos electronics show class="wp-image-717291"

Nie ma jednak róży bez kolców. Nadawców treści 8K, przynajmniej na razie, tak po prostu nie ma. Żadne popularne VoD nie oferuje treści w takiej rozdzielczości, ani żadna dostępna w Polsce telewizja linearna. W tym obcojęzyczna. Nie ma też w sprzedaży filmów na płytach Blu-ray w tej rozdzieczości.

Decydując się na taki telewizor kupujemy go jednak z myślą o przyszłości. I tak jak w większości typowych zastosowań – telewizor oddalony od obserwatora, o przekątnej bardziej typowej, a więc 55 i 65 cali – różnicy między 4K i 8K nie mamy szans dostrzec. Jeżeli jednak planujemy ogromny wyświetlacz i chcemy, by nawet z bliska oferował on masę szczegółów – być może taka inwestycja będzie dla entuzjastów słuszną.

telewizor 8k sharp aquos electronics show class="wp-image-717294"

Na pewno warto taki telewizor zobaczyć. A możecie to zrobić na podwarszawskim Electronics Show. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Targi trwają do 15 kwietnia na halach Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Całemu wydarzeniu patronuje sieć MediaMarkt.

Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze