Po raz pierwszy w Polsce zobaczysz telewizor 8K. Tylko na Electronics Show

Patronat medialny

4K jest już nudne? Szukasz czegoś więcej? Sharp ma coś dla ciebie. Firma wykorzystała Electronics Show, by pokazać po raz pierwszy w naszym kraju telewizor z matrycą o rozdzielczości 8K.

14.04.2018 16.09
telewizor 8k sharp aquos electronics show

Rozdzielczość 4K jest już obecna w większości nowych telewizorów. I to nie tylko z wysokiej półki. Co więcej, nie brakuje już treści. Usługi VoD ochoczo wdrażają standard UHD u siebie, przymierzają się też do tego pierwsi operatorzy telewizji linearnej. Czym więc przyciągnąć wzrok widza?

Sharp, jako jeden z najbardziej uznanych producentów matryc LCD, po raz pierwszy w naszym kraju zaprezentował swoje cudo techniki, jakim jest model LV-70X500E. Jego dane techniczne robią wrażenie. Tak jak widok tego kolosa na żywo.

Telewizor 8K Sharp Aquos prezentowany na Electronics Show obsługuje też HDR i pozostałe nowinki techniczne.

70-calowe monstrum wyświetla obraz o pięknej jakości. Obsługuje on bowiem HDR przy jasności maksymalnej wynoszącej 1000 nitów. Dysponuje też podświetleniem 216-strefowym podświetleniem LED. Nawet jak podejdziemy do tego 1,5 metrowego wyświetlacza na odległość nosa, to i tak nie wypatrzymy na nim pikseli.

telewizor 8k sharp aquos electronics show class="wp-image-717291"

Nie ma jednak róży bez kolców. Nadawców treści 8K, przynajmniej na razie, tak po prostu nie ma. Żadne popularne VoD nie oferuje treści w takiej rozdzielczości, ani żadna dostępna w Polsce telewizja linearna. W tym obcojęzyczna. Nie ma też w sprzedaży filmów na płytach Blu-ray w tej rozdzieczości.

Decydując się na taki telewizor kupujemy go jednak z myślą o przyszłości. I tak jak w większości typowych zastosowań – telewizor oddalony od obserwatora, o przekątnej bardziej typowej, a więc 55 i 65 cali – różnicy między 4K i 8K nie mamy szans dostrzec. Jeżeli jednak planujemy ogromny wyświetlacz i chcemy, by nawet z bliska oferował on masę szczegółów – być może taka inwestycja będzie dla entuzjastów słuszną.

telewizor 8k sharp aquos electronics show class="wp-image-717294"

Na pewno warto taki telewizor zobaczyć. A możecie to zrobić na podwarszawskim Electronics Show. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Targi trwają do 15 kwietnia na halach Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Całemu wydarzeniu patronuje sieć MediaMarkt.

Patronat medialny
Najnowsze