REKLAMA

Wielkie zmiany w Spotify. Nowa aplikacja i jeszcze więcej za darmo

Jeśli do tej pory nie wykupiłeś jeszcze abonamentu na Spotify i korzystałeś z jego darmowej wersji - od dziś masz sporo powodów do radości. Popularny serwis streamingowy znacząco zmienił to, jak wygląda i działa jego bezpłatna odsłona. 

24.04.2018 16.06
Wielkie zmiany dla tych, którzy korzystają ze Spotify za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Koniec z zupełnie losowym słuchaniem muzyki z telefonu przy bezpłatnej wersji Spotify.

Koniec też z nieco już przestarzałym wyglądem aplikacji. Teraz cały interfejs, szczególnie ekranu głównego, został przemodelowany, uproszczony i opiera się przede wszystkim na dużych grafikach i okładkach albumów.

Najważniejszą nowością jest jednak 15 specjalnie przygotowanych playlist Na życzenie, na których znaleźć się mają zarówno nowe, jak i starsze utwory. Każda z nich dostosowana będzie - przynajmniej w teorii - pod nasz gust, w zależności od tego, czego słuchaliśmy do tej pory. Wśród nich trafimy zarówno na playlisty stworzone ogólnie przez Spotify, jak i te złożone specjalnie dla nas - np. Odkryj w tym tygodniu.

W obrębie tych playlist nie istnieją limity.

Dopóki słuchamy muzyki z jednej z podsuniętych przez Spotify playlist, nie dotyczą nas standardowe ograniczenia dla użytkowników, którzy nie wykupili wersji płatnej. Możemy przełączać się pomiędzy utworami, wybierać konkretnie te, które nas interesują i tak dalej. Nie ma żadnego limitu kliknięć i możemy poczuć się niemal tak, jakbyśmy opłacali abonament.

Niestety tylko do pewnego momentu - poza playlistami Spotify wszystkie limitu obowiązują nadal. Tak samo zachowane zostaną odtwarzane pomiędzy utworami reklamy.

Co jeszcze nowego w Spotify za darmo?

Serwis streamingowy przygotował szereg innych nowości, pomagających lepiej dostosować do naszych gustów proponowane listy odtwarzania.

Łatwiej będzie chociażby przekazać Spotify, jaka muzyka nas interesuje. Przy zakładaniu konta serwis poprosi nas o wybranie ulubionych artystów, i na bazie tych informacji będzie tworzył późniejsze sugerowane playlisty. Te mają być dostępne w nowej wersji aplikacji bezpośrednio z poziomu ekranu głównego. Muzyczne rekomendacje będą też bazować na kliknięciach w nowe przyciski Lubię to oraz Ukryj. 

REKLAMA

Dodatkowo użytkownicy Spotify mają otrzymać dostęp do funkcji oszczędzania danych, która ograniczy zużycie naszego pakietu podczas słuchania muzyki poza zasięgiem WiFi.

Odświeżona wersja aplikacji Spotify, wraz ze wszystkimi nowościami, powinna trafić na smartfony z iOS i Androidem w ciągu najbliższych tygodni. Przekonamy się wtedy, czy oddanie większej ilości muzyki za darmo sprawi, że więcej osób sięgnie po płatną wersję serwisu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA