Wytęż wzrok, by znaleźć liczne telewizory Samsunga na Electronics Show

Patronat medialny

Na stoisku Samsunga na targach Electronics Show znajdziemy liczną reprezentacje sprzętu mobilnego, RTV i AGD. To również jedna z pierwszych okazji, by sprawdzić co zapewnia tryb Ambient Mode w telewizorach QLED.

14.04.2018 18.06
Samsung QLED Electronics Show

Właściwie każdy liczący się na rynku producent telewizorów oferuje w swoich sztandarowych produktach co najmniej bardzo przyzwoity obraz. Różnice coraz częściej dostrzegalne są przede wszystkim przez entuzjastów. Samsung ma jednak pomysł jak rozszerzyć ideę pięknego obrazu w swoich odbiornikach. Chodzi o wzornictwo samych telewizorów.

Uroda nowych UHD, Super UHD i QLED Samsunga jest oczywiście dyskusyjna, wszak każdy z nas ma różny gust. Samsung jednak zastosował w telewizorach QLED dwa bardzo ciekawe rozwiązania. Pierwszym jest ulepszony moduł One Connect, który pozwala nam całkowicie wyeliminować z zasięgu wzroku przewody od telewizora. Drugim jest Ambient Mode.

Ambient Mode w telewizorach Samsung QLED można sprawdzić w praktyce na Electronics Show.

Samsung QLED Electronics Show class="wp-image-717246"

Samsung za jego pomocą chce rozwiązać wzorniczy problem wyłączonego telewizora, który będąc wyłączonym jest wielkim czarnym prostokątem w naszym salonie. W trybie Ambient może wyświetlać nasze zdjęcia w formie atrakcyjnych kolaży, nagłówki newsowe, prognozę pogody czy subtelne animacje. Może też do tego wykorzystać ścianę, przed którą się znajduje – za pomocą dedykowanej aplikacji zapewniamy jej zdjęcie, a telewizor wtedy wtapia się w otoczenie, wyświetlając na ekranie jej wzór i fakturę.

Samsung QLED Electronics Show class="wp-image-717258"

Samsung nie zapomniał też o jakości samego obrazu. W sztandarowym modelu Q8F jasność obrazu sięga 2000 nitów. Ten model jest też wyposażony w mechanizm podświetlenia Direct Full Array. Wykorzystuje on pełną siatkę podświetleń LED, co umożliwia przyciemnianie określonych obszarów ekranu telewizorów QLED TV przy jednoczesnym podświetlaniu innych, co pozwala uzyskać znakomity kontrast – jasne obszary są jaśniejsze, a ciemne partie jeszcze ciemniejsze.

Nie zabrakło też perełki w ofercie AGD: pralki Samsung QuickDrive.

Samsung QLED Electronics Show class="wp-image-717234"

Linia pralek QuickDrive, według zapewnień Samsunga, pozwala prać o 50 proc. szybciej niż inne urządzenia. Nowe urządzenia zawierają bęben o specjalnej konstrukcji, który składa się z dużego bębna głównego oraz umieszczonej z tyłu obracającej się niezależnie płyty. W odróżnieniu od konwencjonalnych pralek, które podczas prania wielokrotnie przesuwają wsad tylko w górę i w dół, w bębnie pralki QuickDrive ubrania przenoszone są z góry na dół, a płyta z tyłu wprowadza je w ruch do tyłu i do przodu.

Ta dynamika działająca w dwóch różnych płaszczyznach ma skutkować szybkim i dokładnym cyklem prania. Dzięki dwóm drogom, przez które transportowana jest woda – szufladzie na detergent i dodatkowej dyszy umieszczonej w górnej części kołnierza – możliwe jest szybsze usuwanie resztek proszku lub płynu do prania.

No i nie zabrakło w mojej ocenie najlepszego telefonu na rynku - Samsunga Galaxy S9.

Samsung QLED Electronics Show class="wp-image-717237"

To cudo mobilnej techniki możecie obejrzeć na stoisku Samsunga w wielu różnych konfiguracjach. Szczególną popularnością cieszą się gogle VR. Nic dziwnego: wystawca postarał się o specjalne stanowiska z wygodnymi fotelami, obok których postronni mogą obserwować wirtualną przygodę testującej osoby. Nie brakuje jednak i wszystkich pozostałych akcesoriów, w tym obudów, futerałów, czy głośników Bluetooth.

Samsung QLED Electronics Show class="wp-image-717240"

Samego telefonu przedstawiać – wydaje mi się – nie trzeba. Wygląda olśniewająco dzięki swojej formie i zakrzywionemu szkłu. Ma wyświetlacz o rewelacyjnej jakości i jeden z najlepszych aparatów na rynku. Ten ostatni jest zresztą czymś szczególnym: to pierwszy aparat mobilny ze zmienną przesłoną. Światło obiektywu jest teraz zmienne i w zależności od warunków wynosi f/1.5 lub f/2.4, dzięki czemu aparat sprawdzi się doskonale zarówno fotografując krajobrazy, jak i w zdjęciach nocnych.

Ectronics Show to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Targi trwają od wczoraj do 15 kwietnia na halach Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie. Całemu wydarzeniu patronuje sieć MediaMarkt.

Patronat medialny
Najnowsze