REKLAMA

Znamy szczegóły nowego wydarzenia w Overwatch. Odwet ma być świętem dla fanów gry

Zeszłoroczne wydarzenie w grze Overwatch, czyli Insurekcja, mimo że trwało zaledwie trzy tygodni, zdobyło duże zaangażowanie graczy. Misja kooperacyjna typu PvE (ang. player vs environment) pozwalała poznać przeszłość bohaterów gry i zdobyć unikalne skórki, emotki czy prezentacje.

05.04.2018 07.10
Overwatch: Odwet ma być świętem dla fanów gry
REKLAMA
REKLAMA

Każdy kto tęsknił za tego typu trybem w grze, może już szykować klawiaturę i myszkę lub pada - ponieważ powróci on prawie dokładnie po roku pod nazwą Archiwa Overwatch. Ponownie przedstawiać będzie fabułę z przeszłości gry.

Już 10. kwietnia do Insurekcji dołączy Odwet czyli Retribution. Znów spotkamy się z przeszłością Overwatch, a konkretnie z misją Blackwatch - czyli "black-opsową" grupą wewnątrz Overwatch.

Aby zapoznać się z wydarzeniami, które prowadzą do misji, możemy przeczytać komiks zamieszczony na stronie Overwatch.

 class="wp-image-710709"
Okładka komiksu Odwet dostępnego na stronie Overwatch

Co już wiadomo o nowym trybie?

  • Zagramy wcześniejszymi wersjami bohaterów należących niegdyś do Blackwatch z ciekawymi i unikalnymi skórkami.
  • Misja odbywać się będzie na mapie Rialto wzorowanej na Wenecji. Będzie ona dostępna trochę później również w trybie PvP jako mapa eskortowa.
  • Zagramy czterema bohaterami grającymi w kooperacji - starcie z przeciwnikami zakończy się dotarciem do punktu ekstrakcji, gdzie wszyscy gracze muszą spotkać się w statku powietrznym, aby zakończyć bitwę. Jeśli choć jeden z bohaterów nie wejdzie do statku, przeciwnicy będą pojawiać się w nieskończoność.
  • Gra będzie miała cztery tryby trudności i dwa tryby gry - z bohaterami wymuszonymi przez historię oraz z trybie dowolnym. Zablokowani bohaterowie nie zawierają tanków - co uczyni grę ciekawszą.
  • W trybie historii zagramy Gabrielem, McCree, Moirą oraz Genjim.
  • Gra nagrodzi nas specjalnymi skrzynkami w których znajdziemy nagrody unikalne tylko dla tego wydarzenia.
  • Zagrać w Odwet będzie można między 10 a 30 kwietnia - później wydarzenie zniknie z menu gry.
REKLAMA

Miałem okazję zagrać w nowy tryb i porozmawiać z Jeffem Kaplanem, szefem zespołu pracującego nad Overwatch. Jeff jest zdania, że tego typu wydarzenia - ciekawe i oferujące świeże spojrzenie, ale nie dające poczucia postępu, nie powinny być aktywne dłużej. Mają być, wg niego, tylko krótkimi świętami w grze. Tak jest i tym razem - na zagranie w Odwet mamy około trzech tygodni.

Czy Odwet, podobnie jak Insurekcja okaże się sukcesem? Przekonamy się już za kilka dni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA