Gry  / Artykuł

Znamy szczegóły nowego wydarzenia w Overwatch. Odwet ma być świętem dla fanów gry

Zeszłoroczne wydarzenie w grze Overwatch, czyli Insurekcja, mimo że trwało zaledwie trzy tygodni, zdobyło duże zaangażowanie graczy. Misja kooperacyjna typu PvE (ang. player vs environment) pozwalała poznać przeszłość bohaterów gry i zdobyć unikalne skórki, emotki czy prezentacje.

Każdy kto tęsknił za tego typu trybem w grze, może już szykować klawiaturę i myszkę lub pada - ponieważ powróci on prawie dokładnie po roku pod nazwą Archiwa Overwatch. Ponownie przedstawiać będzie fabułę z przeszłości gry.

Już 10. kwietnia do Insurekcji dołączy Odwet czyli Retribution. Znów spotkamy się z przeszłością Overwatch, a konkretnie z misją Blackwatch - czyli "black-opsową" grupą wewnątrz Overwatch.

Aby zapoznać się z wydarzeniami, które prowadzą do misji, możemy przeczytać komiks zamieszczony na stronie Overwatch.

Okładka komiksu Odwet dostępnego na stronie Overwatch

Co już wiadomo o nowym trybie?

  • Zagramy wcześniejszymi wersjami bohaterów należących niegdyś do Blackwatch z ciekawymi i unikalnymi skórkami.
  • Misja odbywać się będzie na mapie Rialto wzorowanej na Wenecji. Będzie ona dostępna trochę później również w trybie PvP jako mapa eskortowa.
  • Zagramy czterema bohaterami grającymi w kooperacji - starcie z przeciwnikami zakończy się dotarciem do punktu ekstrakcji, gdzie wszyscy gracze muszą spotkać się w statku powietrznym, aby zakończyć bitwę. Jeśli choć jeden z bohaterów nie wejdzie do statku, przeciwnicy będą pojawiać się w nieskończoność.
  • Gra będzie miała cztery tryby trudności i dwa tryby gry - z bohaterami wymuszonymi przez historię oraz z trybie dowolnym. Zablokowani bohaterowie nie zawierają tanków - co uczyni grę ciekawszą.
  • W trybie historii zagramy Gabrielem, McCree, Moirą oraz Genjim.
  • Gra nagrodzi nas specjalnymi skrzynkami w których znajdziemy nagrody unikalne tylko dla tego wydarzenia.
  • Zagrać w Odwet będzie można między 10 a 30 kwietnia - później wydarzenie zniknie z menu gry.

Miałem okazję zagrać w nowy tryb i porozmawiać z Jeffem Kaplanem, szefem zespołu pracującego nad Overwatch. Jeff jest zdania, że tego typu wydarzenia - ciekawe i oferujące świeże spojrzenie, ale nie dające poczucia postępu, nie powinny być aktywne dłużej. Mają być, wg niego, tylko krótkimi świętami w grze. Tak jest i tym razem - na zagranie w Odwet mamy około trzech tygodni.

Czy Odwet, podobnie jak Insurekcja okaże się sukcesem? Przekonamy się już za kilka dni.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst