REKLAMA

Orange odświeża nju mobile. Sprawdzamy nową stronę internetową i aktualną ofertę

Orange pochwalił się odświeżoną witryną sieci nju mobile, która w założeniu ma być znacznie bardziej przejrzysta. Przyjrzyjmy się aktualnej ofercie.

10.04.2018 15.51
nju mobile nowa strona oferta
REKLAMA
REKLAMA

Strony internetowe operatorów są z zasady nawigacyjnym koszmarem. Odnalezienie się w gąszczu ofert to droga przez mękę. Użytkownicy w poszukiwaniu informacji muszą przeklikać się przez dziesiątki podstron, a co i rusz trafia się na wygasłe linki.

Inaczej to wygląda w przypadku submarek operatorów infrastrukturalnych oraz sieci MVNO. Twórcy witryn dla tych podmiotów ze względu na znacznie mniej taryf i pakietów w ofercie mogą stworzyć coś ciekawszego.

nju mobile nowa strona oferta 3 class="wp-image-714348"

Nowa strona internetowa nju mobile utrzymana jest w duchu minimalizmu.

Po jej otwarciu użytkowników wita spora grafika i dość duże jak na witryny w przeglądarkach na stronach stacjonarnych elementy nawigacyjne. Na dole znalazły się cztery kafelki z różnymi typami usług. Strona jest znacznie bardziej przejrzysta niż poprzednio, ale nie wszystko w pełni zagrało.

W lewym górnym rogu znalazło się rozwijane menu z charakterystyczną ikoną hamburgera. Po jego otwarciu rozwija się ono na pełny ekran prezentując zaledwie dwa podpunkty: oferta i obsługa. Dopiero najechanie na jeden z nich ujawnia dodatkowe opcje. Straszne marnotrawstwo miejsca.

Wszystko dlatego, że witryna nju mobile projektowana była z myślą o smartfonach.

Otwarcie strony na smartfonie sprawia znacznie lepsze wrażenie. Przycisk menu trafił tu na prawą stronę, a w tym wypadku rozwinięcie listy na nowy ekran ma już sens. Zmienia się też układ treści na stronie głównej, by na ekranie od razu wyświetliły się cztery najważniejsze kafelki.

nju mobile nowa strona oferta class="wp-image-714342"

Nie zabrakło też animacji. Kolejne ekrany się rozwijają, a nie pojawiają dopiero po przeładowaniu strony. Do tego oczy maskotki nju mobile podążają za kursorem myszy po uruchomieniu witryny na komputerze. Nie jestem jednak fanem tego typu dodatków, bo strona operatora powinna być przede wszystkim czytelna.

Strona stroną, ale co z nową ofertą nju mobile?

Korzystając z okazji, przyjrzałem się aktualnej ofercie nju mobile. Klienci mogą zdecydować się na abonament, usługi w modelu prepaid oraz internet mobilny, a także wykupić numer dodatkowy.

W ramach nju z rachunkiem dostępne są trzy pakiety abonamentowe:

  • 39 zł miesięcznie - rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu, 20 GB transferu (w tym 2,52 GB w UE);
  • 29 zł miesięcznie - rozmowy, SMS-y i MMSy bez limitu, 10 GB transferu (w tym 1,87 GB w UE);
  • 19 zł miesięcznie - rozmowy, 1 GB transferu (w tym 1,23 GB w UE).

Internet mobilny w nju mobile to dwa różne abonamenty. Można wykupić kartę z 40 GB transferu za 29 zł miesięcznie lub dobrać kartę z 20 GB transferu za 19 zł miesięcznie - jako dodatkową do nju z rachunkiem.

W przypadku usług prepaid podstawową opcją są pakiety miesięczne. Za 29 zł można wykupić dostęp do nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów oraz paczkę 10 GB danych. Za 19 zł otrzymuje się rozmowy bez limitu.

W taryfie na kartę można wykupić też usługi na konkretne dni. 250 MB transferu, rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu kosztują wtedy 1,20 zł za dzień.

nju mobile nowa strona oferta class="wp-image-714339"

Co jeszcze warto wiedzieć o nju?

Sieć nju mobile jest podmarką Orange i polega na zasięgu pomarańczowego telekomu - w przeciwieństwie do operatorów MVNO, które w większości korzystają ze stacji bazowych Play. W ramach nju mobile klienci mogą liczyć też na pakiety danych w Unii Europejskiej. Pojawia się teraz sporo ofert, które wyglądają na atrakcyjne, ale nie obsługują roamingu.

REKLAMA

Klienci nju mobile nie przekroczą kwoty miesięcznego zobowiązania, korzystając ze standardowych usług. Mogą również zawiesić abonament i zminimalizować opłaty miesięczne do 9 zł, jeśli nie planują przez dłuższy czas korzystać z numeru. Operator pozwala też wykupić naraz dwie karty SIM na abonament, z czego druga kosztuje 9 zł miesięcznie, co daje 19 zł na SIM-a.

Sieć przyznaje też bonusy za staż. Im dłużej klient ma kartę SIM w nju, na tym większe paczki transferu może liczyć. Dla przykładu po pół roku w nju z rachunkiem za 39 zł pakiet internetu rośnie z 20 GB do 40 GB. Po roku wynosi on 50 GB, a po dwóch latach 60 GB. W przypadku internetu mobilnego po dwóch latach można liczyć na 120 GB transferu miesięcznie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA