mytaxi match pokazało, że taksówka może być tańsza niż Uber

Lokowanie produktu

Dzięki mytaxi match taksówka może być tańsza niż jakikolwiek inny środek transportu miejskiego – nawet komunikacja miejska albo przewóz osób. Jej dodatkowym plusem jest możliwość poznania nowych ludzi. Nie ma nic dziwnego w tym, że mytaxi match zdobył popularność zwłaszcza wśród młodych użytkowników.

27.04.2018 12.22
Dzięki mytaxi match taksówka może być tańsza niż Uber

Do tej pory tanie przejazdy po mieście mogły kojarzyć się nam z nie do końca legalnymi przewoźnikami, takimi jak Uber. I trzeba przyznać, że z punktu widzenia klienta nie była to zła opcja, przynajmniej do czasu.

W swoim tekście na temat tej usługi, który bardzo mocno rozszedł się po polskiej części Internetu, tłumaczyłem, dlaczego coraz rzadziej z niej korzystam. W telegraficznym skrócie powody tego stanu rzeczy to: niedoświadczeni kierowcy nieznający języka polskiego, niskiej jakości auta oraz zmiany w cenniku, które godzą zarówno w kierowcę, jak też w klienta. Praktycznie od zawsze Uber był gorszą wersją taksówki, a teraz dodatkowo stał się od niej droższy.

Tak, Uber był wybierany przede wszystkim ze względu na oszczędność. My, Polacy, jesteśmy narodem na dorobku, kilkukrotnie oglądamy każdą wydaną złotówkę i zazwyczaj wybieramy tańszą alternatywę. Widać to chociażby po rynku telefonów komórkowych i ogromnej popularności smartfonów Xiaomi, które rywalizują ze swoimi konkurentami głównie ceną.

Również mytaxi i postanowiło sprawić, że licencjonowane taksówki staną się dostępne dla każdego – zwłaszcza dla osób, dla których korzystanie z nich było dotychczas niedostępnym luksusem. Jak zachować wysoką jakość przy jednoczesnej obniżce ceny, bez szkody dla pasażerów i kierowców? Stworzyć usługę ridesharingową z wykorzystaniem taksówki, dzięki której użytkownicy dzielą się kosztami przejazdu.

Tak powstało mytaxi match.

To zupełnie nowa usługa, która pozwoli na współdzielenie przejazdu taksówką z innym użytkownikiem. Dzięki niej można znacznie obniżyć koszt podróży – nawet o 50 proc. mytaxi przeprowadziło badania, według których aż dla 94 proc. użytkowników jest to najważniejszy aspekt korzystania z mytaxi match. Z kolei 16 proc. użytkowników wybiera tę usługę, bo lubi poznawać nowych ludzi.

 class="wp-image-591225"
Mapa dostępności mytaxi match.

Warszawa jest pierwszym miastem, w którym pojawiła się opisywana usługa. mytaxi zdecydowało się na wybór takiej lokalizacji po przeprowadzeniu m.in. ankiet wśród kierowców. To właśnie w polskiej stolicy największy odsetek taksówkarzy był zainteresowany taką formą transportu. Testy wykazały również, że w stolicy wiele tras pasażerów pokrywa się na tych samych odcinkach, w tym samym czasie, dlatego warto wykorzystać ten potencjał. Teraz mytaxi match powoli trafia do innych europejskich miast - można z niej skorzystać chociażby w Hamburgu.

Tego typu usługa jest skierowana przede wszystkim do młodych ludzi. Z mytaxi match korzystają głównie osoby w wieku 22-39 lat (82 proc.). W przedziale wiekowym powyżej 40 lat znajduje się jedynie 10 proc. użytkowników mytaxi match, podczas gdy wśród pasażerów zwykłej wersji mytaxi stanowią oni aż 42 proc. Prawie połowa użytkowników mytaxi match nie czyta dzienników ani magazynów, za to dla ponad 60 proc. z nich Twitter i Facebook są głównym źródłem informacji. To wszystko pokazuje, że mytaxi match jest idealnie skrojony pod swoją grupę docelową.

Jak działa mytaxi match?

Do użytkownika korzystającego z tej usługi w trakcie przejazdu dobierany jest dodatkowy pasażer, który chce poruszać się na podobnej trasie. Osoby takie będą podróżować razem i każda z nich zapłaci wyłącznie za swoją część kursu. W ten sposób obniżą koszt przejazdu każdej ze stron. W mytaxi match będą dostępne wyłącznie przystępne cenowo taksówki, których stawka wynosi nie więcej niż 2 zł za kilometr.

 class="wp-image-724773"

Taksówkarz może dobrać do kursu wyłącznie jednego pasażera. Jako że typowa taksówka mieści maksymalnie czterech klientów, każdy z płacących może zabrać ze sobą do taksówki maksymalnie jedną osobę. Trzeba tu zaznaczyć, że gdy w samochodzie znajdą się cztery osoby, jazda może być nie do końca komfortowa.

Jednak z drugiej strony w ten sposób można ograniczyć emisję spalin oraz zmniejszyć korki na drogach. Niektórym może wydawać się to nieistotne, ale uwagę na to zwraca 12 proc. użytkowników mytaxi match. To znaczy, że jesteśmy coraz bardziej świadomi naszego wpływu na środowisko naturalne.

Jak skorzystać z mytaxi match?

Jeżeli używaliście już mytaxi i wykonaliście tak podstawowe czynności jak rejestracja konta oraz dodanie sposobu płatności, wystarczy na ekranie głównym aplikacji wybrać opcję “match” i zamówić przejazd. To tyle. Następnie należy jechać i czekać na drugiego pasażera. Jeżeli ktoś się dosiądzie, opłata zostanie proporcjonalnie podzielona między pasażerów. Jeżeli nikt się nie dosiądzie, mytaxi i tak doceni użytkowników korzystających z mytaxi match i cena przejazdu zostanie obniżona o 40 proc. Co by się nie działo, korzystamy.

Co więcej, mytaxi match łączy się z kodami rabatowymi. Zdarzyło mi się już specjalnie jechać ze znajomym po to, żeby wykorzystać nasze kody rabatowe i tym samym zredukować koszt wspólnego przejazdu do zera.

mytaxi match wydaje się ciekawą opcją, która może zauważalnie obniżyć koszt podróży. W takiej sytuacji mytaxi staje się usługą tańszą od Ubera, co może mieć spore znaczenie, ponieważ w jej przypadku mamy gwarancję, że podróżujemy z licencjonowanym kierowcą. Jest skierowana do młodych ludzi i jako taki odbiorca regularnie z niej korzystam, co polecam również wam.

Lokowanie produktu
Najnowsze