REKLAMA

Sztuczna inteligencja, notch i gniazdo jack. Tak prezentuje się LG G7 ThinQ

Do oficjalnej premiery nowego flagowca LG G7 ThinQ został tylko tydzień. Oznacza to, że w sieci pojawia się coraz więcej przecieków na temat tego telefonu. Dziś poznaliśmy jego wygląd.

24.04.2018 10.15
lg-g7-thinq-3
REKLAMA
REKLAMA

Informacja ta jest oczywiście nieoficjalna, ale pochodzi od Evana Blassa (@evleaks), który na swoim koncie ma już tyle trafionych przecieków, że ten pewnie też jest prawdziwy.

Oto LG G7 ThinQ

lg-g7-thinq class="wp-image-722502"

Oficjalna premiera telefonu odbędzie się 2 maja w Nowym Jorku. Nazwa ThinQ to nowy znak rozpoznawczy firmy LG Electronics, która oznacza wszystkie sprzęty elektroniki użytkowej korzystające z technologii sztucznej inteligencji. Pierwszym telefonem wykorzystującym SI był LG V30S ThinQ, którego wyposażono w funkcje zaawansowanego rozpoznawania głosu oraz system Vision AI wspomagający robienie zdjęć przez użytkownika.

Jeśli chodzi o wygląd, to G7 ThinQ jest kolejnym telefonem z wcięciem ekranu (tzw. notch), w którym umiejscowiono przednią kamerę oraz czujnik światła, a także sensor zbliżeniowy. Z niepotwierdzonych informacji wynika, ze bardziej konserwatywni użytkownicy będą mogli "ukryć" górne wcięcie, poprzez zaciemnienie całej górnej belki ekranu.

Z tyłu mamy odświeżony moduł aparatu. Tak samo, jak w G7 jest on podwójny, z tą różnicą, że w wersji ThinQ zamontowano go w orientacji pionowej. Czytnik linii papilarnych nie zmienił swojej pozycji. Za to prawdopodobnie nie będzie on pełnił funkcji przycisku power - w ThinQ umieszczono go na prawej krawędzi telefonu. Na lewej krawędzi z kolei, oprócz przycisków do regulacji głośności znajduje się dodatkowy klawisz, który - jeśli wierzyć plotkom - ma być szybkim sposobem na wywołanie asystenta głosowego Google.

Nie zabrakło też gniazda słuchawkowego jack

lg-g7-thinq-2 class="wp-image-722505"

Na dole obudowy znalazło się miejsce dla gniazda jack 3,5 mm, co powinno ucieszyć wszystkich fanów tradycyjnych słuchawek. Telefon ładowany będzie za pośrednictwem złącza USB-C. Najbardziej prawdopodobna obecnie specyfikacja telefonu to:

REKLAMA
  • Snapdragon 845
  • 6 GB RAM
  • Akumulator o pojemności 3000 mAh
  • Ekran o przekątnej 6" o rozdzielczości QHD+

Cena jak na razie pozostaje tajemnicą. Coś mi jednak mówi, że LG zmuszone będzie do jej szybkiej obniżki. Dlatego jeśli nosicie się z zamiarem zakupu tego modelu, nie róbcie tego w dniu premiery.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA