Jaki laptop dla dziecka wybrać? 4 modele do 3000 zł

Lokowanie produktu

Choć mamy erę „post pc”, a nasze dzieci chętniej chwytają za smartfon lub tablet, kupienie im przenośnego komputera osobistego to nadal dobry pomysł. Jednak jaki laptop dla dziecka wybrać?

23.04.2018 18.27
Jaki laptop dla dziecka do 3000 zł? Polecamy 4 najlepsze modele

Na naszej Technologicznej grupie wsparcia na Facebooku padło ostatnio pytanie o to, jaki laptop do 3000 zł wybrać na komunię dla dziecka:

 class="wp-image-721500"

Postanowiliśmy przygotować na ten temat osobny wpis, gdyż ta kategoria cenowa nie należy do najprostszych – z jednej strony nie brakuje w niej solidnej selekcji podstawowych, multimedialnych laptopów o przekątnej 15,6”, jednak z drugiej za minimalnie większą kwotę możemy kupić urządzenie z wyższego segmentu, lub nawet porządny, 13,3-calowy ultrabook.

Załóżmy jednak, że 3000 zł to sztywna bariera, której nie możemy przekroczyć.

Jaki laptop na komunię?

Będąc brutalnie szczerym – najlepiej żaden. Zdaję sobie sprawę, że większość rodziców nie posyła dzieci do Pierwszej Komunii Świętej z pobudek religijnych. Zdaję sobie sprawę, że dziś ta uroczystość nie ma już nic wspólnego z sakramentem per se i liczy się tylko komercyjna otoczka (nie żeby za „moich czasów” było lepiej…).

Są jednak lepsze okazje do tego, żeby podarować dziecku tak drogi prezent, jak własny komputer. Ba, lepiej to zrobić nawet bez okazji. A Pierwszą Komunię Świętą zostawić – nomen omen – choć odrobinie świętości.

Kupienie laptopa dla dziecka w wieku komunijnym z dowolnej innej okazji uważam jednak za dobry pomysł. Dzieci w tym wieku wkraczają w etap „poważniejszej” nauki w szkole podstawowej i bez wątpienia będą potrzebowały komputera do rozwiązywania zadań domowych, przygotowywania prezentacji na lekcje, i ogólnej nauki. Tablety i smartfony w 2018 r. jeszcze nie są w stanie zastąpić komputerów osobistych w sferze edukacyjnej.

A zatem:

Jaki laptop dla dziecka? Cztery propozycje poniżej 3000 zł

Acer Aspire Nitro 5

Jaki laptop na komunię? class="wp-image-721509"

Uniwersalna, multimedialna maszyna o przekątnej 15,6”, która sprawdzi się zarówno na biurku w pokoju, jak i w sytuacjach, gdzie potrzebna jest mobilność.

Acer Aspire Nitro 5 oferuje dość długi jak na tę klasę urządzeń czas pracy na jednym ładowaniu (ok. 6 godzin), ma ciekawy, gamingowy wygląd i matową matrycę, dzięki której dziecku nie będą przeszkadzać męczące wzrok refleksy świetlne.

Do 3000 zł znajdziemy model z niskonapięciowym procesorem Intel Core i5-8250U, 8 GB RAM-u, dyskiem twardym o pojemności 1 TB i kartą graficzną Nvidia GeForce MX150.

Według benchmarków Notebookcheck, układ ten powinien wystarczyć do większości mniej zaawansowanych graficznie produkcji, nowszych i starszych:

 class="wp-image-721527"

Jeśli budżet nam na to pozwala, dopłacając kilkaset złotych możemy znaleźć wersję z mocniejszą kartą graficzną, GeForce GTX1050 lub 1050Ti.

Lenovo IdeaPad 320

Jaki laptop dla dziecka wybrać? class="wp-image-721512"

Propozycja o identycznej specyfikacji, co powyższy Acer, lecz o bardziej, ekhm… cywilizowanym wyglądzie. Lenovo IdeaPad 320 kosztuje jednakże nieco mniej od Nitro 5, a do tego często trafia na rozmaite promocje, dzięki czemu możemy go nabyć jeszcze taniej.

Od strony użytkowej obydwa laptopy odróżnia w zasadzie jedna kwestia: Lenovo IdeaPad 320 posiada wbudowany napęd optyczny. Większość laptopów nie oferuje dziś tego rozwiązania, lecz dla dzieci w wieku szkolnym może się ono okazać przydatne.

HP Pavilion 14-bk011nw

 class="wp-image-721515"

Pod mało sexy nazwą skrywa się całkiem sexy notebook. HP Pavilion 14-bk011nw dostępny jest w wyróżniającym się na tle innych laptopów, złotym kolorze. Jest też od większości konkurentów bardziej mobilny, dzięki 14-calowej matrycy, która stanowi idealny kompromis między zastosowaniem mobilnym, a „biurkowym”.

Proponowany wariant wyposażony jest w procesor Intel Core i5-7200U, 8 GB RAM-u oraz napęd SSD o pojemności 256 GB. Ta konfiguracja może nie będzie się nadawała do gier, ale SSD w codziennym użytkowaniu zrobi ogromną różnicę.

Asus ZenBook Flip UX 360

 class="wp-image-519328"

Najbardziej mobilna propozycja zestawienia i mój osobisty faworyt. Ten komputer poleciłbym nie tylko dzieciom, ale ich starszemu rodzeństwu a nawet rodzicom. W redakcji Spider’s Web korzysta z niego Dawid Kosiński, co utwierdza mnie w przekonaniu, że jest to komputer idealny dla dzieci i jest z niego bardzo zadowolony.

Za 2899 zł dostajemy leciutki, poręczny, 13,3-calowy notebook wyposażony w procesor Intel Core M3-7Y30, 8 GB RAM-u i SSD o pojemności 256 GB. Wszystko to zamknięte w stylowej, aluminiowej obudowie, którą dodatkowo możemy w każdej chwili „wywrócić na drugą stronę”, przekształcając komputer w tablet.

Dla dziecka przyzwyczajonego do interfejsu dotykowego to idealne rozwiązanie. W razie potrzeby może używać Asusa ZenBook Flip UX360 jak normalnego komputera, a w chwilach relaksu wykorzystywać ekran dotykowy. Do tego Asus ZenBook Flip UX360 wytrzyma z dala od gniazdka znacznie dłużej, niż pozostałe propozycje, co czyni go fantastycznym wyborem na mobilne centrum edukacji.

Tekst powstał we współpracy ze sklepem RTV Euro AGD, partner nie miał wpływu na jego treść.

Lokowanie produktu
Najnowsze