[Wyniki konkursu] Wyjątkowa aktualizacja Honora 9 Lite dodaje dwa nowe aparaty. Teraz możesz go wygrać

Lokowanie produktu

Użytkownicy Honora 9 Lite byli przekonani, że ich smartfon ma dwa aparaty z podwójnym obiektywem. Okazuje się jednak, że producent w sprytny sposób umieścił w obudowie dwa kolejne obiektywy, które włączą się po aktualizacji oprogramowania. Wygraj Honora w naszym konkursie i przekonaj się o tym sam!

04.04.2018 17.57
Wyjątkowa aktualizacja Honora 9 Lite dodaje dwa nowe aparaty

Honor 9 Lite jest jednym z najciekawszych smartfonów w swojej klasie cenowej. Urządzenie kosztuje obecnie poniżej 900 zł, a oferuje duży ekran IPS o przekątnej 5,65 cala zamknięty w proporcjach 18:9, dzięki czemu bryła jest bardzo kompaktowa.

Pod względem wydajności również nie ma na co narzekać, zwłaszcza w cenie poniżej 900 zł. Honor 9 Lite ma ośmiordzeniowy procesor Kirin 659, 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć o karty Micro SD. Gdyby to nie wystarczyło, dostępny jest też wariant z 4 GB RAM i 64 GB pamięci. Do dyspozycji są też dwa sloty na karty SIM, a całość działa pod kontrolą nowego Androida 8.0 Oreo z nakładką EMUI 8.0

Jesteśmy przyzwyczajeni, że nawet smartfon ze średniej półki cenowej jest bardzo płynny, dlatego pierwsze skrzypce zaczyna grać aparat. Tutaj Honor 9 Lite kryje prawdziwą niespodziankę.

honor 9 lite class="wp-image-708783"

Honor 9 Lite jest wyposażony w dwa aparaty z podwójnym obiektywem. Dzięki temu zarówno w zdjęciach z tylnego aparatu, jak i tych zrobionych aparatem do selfie, możemy rozmywać tło i bawić się głębią ostrości nawet po zrobieniu zdjęcia.

Takie funkcje są rzadkością w smartfonie ze średniej półki cenowej, ale Honor idzie o krok dalej. Użytkownicy tego smartfona otrzymają aktualizację, która znacznie rozwinie możliwości fotograficzne.

Aktualizacja Honora 9 Lite doda dwa nowe obiektywy aparatu.

 class="wp-image-708786"

Jak informuje producent w komunikacie prasowym, użytkownicy Honora 9 Lite na początku kwietnia otrzymają aktualizację oprogramowania, która doda dwa nowe obiektywy, po jednym z przodu i z tyłu obudowy.

Jak to możliwe? Okazuje się, że producent umieścił dodatkowe obiektywy w smartfonie, ale dotychczas były one nieaktywne. Aktualizacja włączy je na stałe.

Takiej niespodzianki na rynku mobilnym nie było już dawno. Jak to możliwe, że nikt nie zauważył dodatkowych obiektywów?

 class="wp-image-708774"

Jeśli przyjrzymy się obudowie z przodu, nad ekranem znajdziemy trzy okrągłe okienka. Dwa z nich są aparatami, natomiast trzeci, na prawo od głośnika, dotychczas pełnił rolę czujnika światła. Czujnik ma czarną powłokę, ale okazuje się, że jest ona półprzepuszczalna. Kryje się pod nią trzecia kamera, która zostanie aktywowana po aktualizacji!

Jeszcze ciekawiej wygląda kwestia tylnego aparatu, który mieści się pod czytnikiem linii papilarnych. Honor zastosował nietypową powłokę ze szkliwionego poliamidu, która przepuszcza światło do obiektywu znajdującego się tuż za nią. Co więcej, czytnik linii papilarnych nadal będzie aktywny. Dzięki powłoce oleofobowej na tym elemencie obudowy nie pozostają odciski palców, więc można korzystać jednocześnie z funkcji skanera linii papilarnych i z aparatu.

Do czego wykorzystamy nowe obiektywy?

 class="wp-image-708777"

Dodatkowy obiektyw znajdujący się z przodu pozwoli robić szerokie panoramy w 180 stopniach, a w połączeniu z dotychczasowymi obiektywami umożliwi wykrywanie twarzy w 3D. Dzięki temu będziemy mogli przenieść model naszej twarzy wprost do smartfona i wykorzystywać go np. w grach 3D.

Z kolei tylny obiektyw będzie teleobiektywem o rekordowej krotności powiększenia x33 i jasności f/0.95, co umożliwi np. robienie efektownych zdjęć Księżyca nocą. Jestem bardzo ciekaw tej funkcji, bo jest to zupełna nowość na rynku mobilnym. Producentowi należą się duże brawa za wprowadzenie jej właśnie do modeli Honor 9 Lite, czyli smartfona ze średniej półki cenowej.

Mamy dla was konkurs. Do wygrania jest Honor 9 Lite.

honor 9 lite class="wp-image-708789"

Honor 9 Lite może trafić do ciebie. Możesz nie wierzyć w aktualizację aparatu, a być może nawet nigdy jej nie dostaniesz, ale nasz konkurs to stuprocentowy pewnik.

Do wygrania jest smartfon Honor 9 Lite. Aby go dostać, trzeba wykazać się kreatywnością. Są na to dwa sposoby:

  • zostaw pod tym tekstem komentarz, w którym opiszesz, jakie funkcje chciałbyś dostać w dodatkowych aparatach swojego smartfona,
  • lub zostaw w komentarzu zdjęcie swojego smartfona z dodatkowymi obiektywami. Możesz wspierać się Photoshopem lub innym programem do edycji zdjęć. Im ciekawszy układ obiektywów, tym lepiej!

Jury w postaci redakcji Spider’s Web wybierze najbardziej kreatywny komentarz. Pamiętaj o tym, żeby w formularzu Disqus podać swój adres e-mail, abyśmy mogli się z tobą skontaktować.

Konkursowe komentarze można zostawiać do środy, 04.04.2018 do godziny 18:00. Rozwiązanie konkursu nastąpi tego samego dnia o godzinie 20:00. Powodzenia!

PS Powyższy tekst był naszym prima aprilisowym żartem ;) Ale konkurs jest na serio.

Aktualizacja 4.04.2018, godz. 20:00 - wyniki konkursu.

Czas na ogłoszenie wyników konkursu! Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Niektóre mocno nas zaskoczyły kreatywnymi pomysłami. Wybraliśmy pięć najciekawszych zgłoszeń, ale - niestety! - nagroda jest tylko jedna.

Otrzymuje ją użytkownik Reżyser, za swoją kreatywną i kwiecistą odpowiedź zilustrowaną profesjonalną grafiką. Nagrodzony komentarz podpinamy nad dyskusją jako wyróżniony.

Gratulacje! Ze zwycięzcą skontaktujemy się poprzez adres e-mail podanym w Disqus. Polecamy też śledzić regularnie Spider’s Web, ponieważ nie był to ostatni konkurs, jaki planujemy.

Lokowanie produktu
Najnowsze