REKLAMA

HBO Polska zmienia regulamin, bo Polacy znaleźli sposób na niepłacenie abonamentu za filmy i seriale

Polscy widzowie znaleźli sposób na bezpłatne lub bardzo tanie oglądanie HBO GO. Skala zjawiska stała się tak alarmująca, że usługodawca zmienił regulamin dotyczący warunków korzystania z platformy w naszym kraju.

23.04.2018 16.38
HBO Polska zmienia regulamin, bo Polacy znaleźli sposób na HBO GO
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli korzystacie z HBO GO, najprawdopodobniej otrzymaliście już wiadomość e-mail o tytule „Zmiany w Warunkach korzystania”. HBO Polska informuje w nim wszystkich użytkowników o modyfikacji regulaminowego zapisu dotyczącego bezpłatnego okresu testowego. Przemodelowaniu uległ akapit 2,5, dawniej informujący wyłącznie o tym, że po ukończeniu darmowego okresu zostanie rozpoczęte pobieranie opłaty abonamentowej.

Nowy zapis akapitu 2,5 powstał, aby przeciwdziałać nadużyciom dotyczącym darmowego okresu próbnego. Treść fragmentu regulaminu jest teraz następująca:

Nowy zapis ma zwalczać tych użytkowników, którzy chcą nieustannie korzystać z HBO GO za darmo.

Aby skorzystać z bezpłatnego okresu testowego, trzeba posiadać konto, którego dane pokrywają się z danymi karty płatniczej połączonej z usługą. Imię, nazwisko, numer konta i numer karty dają wspólnie poprawny system weryfikacji indywidualnych użytkowników. Dzięki niemu nie wystarczy założyć nowe konto i podpiąć starą kartę, by ponownie cieszyć się darmowym miesiącem HBO GO.

Oczywiście można zakładać konta pozostałym domownikom, przedłużając w ten sposób darmowy dostęp do usługi za pomocą nowych loginów powiązanych z innymi kartami. Jednak każdy w końcu wyczerpie dostępną pulę braci, sióstr, dzieci czy współmałżonków. Polacy znaleźli jednak o wiele skuteczniejsze, w zasadzie nieskończone źródło darmowego dostępu do HBO GO.

 class="wp-image-722070"

Tym dostępem są wirtualne karty debetowe, przypisane do wirtualnych imion oraz nazwisk. Takie karty bez problemu zdobędziemy w sieci. Wystarczy wspomnieć o bardzo popularnym Revolut. Wielu tak zwanych januszów biznesu łączy nowe konta HBO GO z wirtualnymi kartami, a następnie wystawia na sprzedaż loginy i hasła do takich profili z bezpłatnym okresem testowym. Ich cena jest kilkukrotnie niższa niż te 29,99 zł miesięcznie, jakie chce od klientów HBO Polska.

Od 20 maja HBO Polska będzie weryfikować użytkowników i zrywać umowy z posiadaczami fikcyjnych kont.

Taka weryfikacja będzie się dokonywać za pomocą adresów e-mail, IP urządzeń multimedialnych oraz numerów kont. Jeżeli system wykryje, że któryś z kolei nowy użytkownik HBO GO korzysta z okresu testowego na tym samym laptopie, telewizorze czy smartfonie, będzie to solidnym powodem do podejrzeń. Wiemy przecież doskonale, że nowi klienci powinni korzystać z nowych urządzeń.

Istnieje ryzyko, że nagminne wykorzystywanie nowych kont z darmowym okresem testowym na stałe może zablokować dostęp do treści HBO GO na ulubionym SmartTV, tablecie czy konsoli. Nie pomoże założenie nowego konta czy podpięcie innej karty płatniczej. Potrzebna byłaby wymiana wszystkich sprzętów, jakie posiadamy w mieszkaniu.

Redakcja Spider’s Web porównała nowy regulamin z tymi dla innych państw, w których HBO GO jest dostępne samodzielnie.

Zestawiając polskie warunki korzystania z usługi z warunkami dla naszych czeskich sąsiadów, treść ich akapitu numer 2,5 pozostaje niezmieniona. Nie ma w niej słowa o niedozwolonym użytku darmowego okresu próbnego ani konsekwencji z tego wynikających. Nowy zapis jest specyfiką wyłącznie polskiego regulaminu, za który odpowiada HBO Polska.

REKLAMA

Może to oznaczać jedną z dwóch rzeczy. Albo HBO Polska jest szczególnie skrupulatne w przestrzeganiu regulaminu oraz izolowaniu nieetycznie zachowujących się użytkowników, albo kwestia naruszeń z powodu darmowego okresu testowego jest szczególnie dotkliwa właśnie na polskim rynku. Stąd podyktowana konkretnymi liczbami decyzja HBO Polska o restrykcyjnej zmianie w regulaminie.

Biorąc pod uwagę polski spryt i zaradność, wariant numer dwa wydaje się o wiele bardziej prawdopodobny.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA