Nawet drobna kolizja może być stresująca. Dzięki e-polisie OC/AC łatwiej odnaleźć się w kryzysowej sytuacji

Lokowanie produktu

Nawet drobna stłuczka na drodze to bardzo nieprzyjemne przeżycie. Dlatego dobrze jest mieć przy sobie wszystkie potrzebne dokumenty, by jak najszybciej uporać się przynajmniej z częścią problemów. A gdzie lepiej je przechowywać, niż na urządzeniu, które mamy zawsze przy sobie?

04.04.2018 10.43
e-polisa oc/ac allianz

Wypadek drogowy nigdy nie jest mało istotnym wydarzeniem. Te groźniejsze mogą zakończyć się nieplanowaną wizytą w szpitalu. Jednak nawet te mniej straszne, często bywają poważnym uszkodzeniem naszego i czyjegoś mienia. To frustrująca sytuacja, w której potrzebujemy szybko ustalić sprawcę zdarzenia oraz uzyskać niezbędne dane celem rekompensaty wyrządzonych szkód.

Do tego służy ubezpieczenie OC i AC. Pierwsze z nich jest obowiązkowe i chroni mienie osoby poszkodowanej. Drugie jest dobrowolne i zapewnia zwrot kosztów uszkodzenia naszego pojazdu, nawet jeśli wypadek był spowodowany przez nas samych.

Allianz jako pierwsza firma ubezpieczeniowa w Polsce wprowadził bardzo ciekawy i praktyczny dodatek do swojej oferty. Jest to e-polisa OC/AC, dzięki której ominiesz stres związany z poszukiwaniem niezbędnych dokumentów. Te będziesz miał zawsze przy sobie. Pod warunkiem, że – tak jak większość z nas – zawsze nosisz przy sobie telefon.

e-polisa OC/AC od Allianz to wszystkie niezbędne informacje zawsze pod ręką.

e-polisa OC/AC Allianz class="wp-image-709263"
Tak wygląda pierwsza strona e-polisy OC/AC Allianz

Dzięki e-polisie OC/AC dysponujemy szybkim dostępem do danych ubezpieczenia naszego pojazdu. Zapewnia ona też szybki dostęp do informacji kontaktowych pomocy Assistance, jeśli – nie daj, losie – będziemy musieli z niej skorzystać. e-polisa pozwoli również wygodnie zgłosić szkodę. W razie wątpliwości możemy ją przekazać osobie, której wypożyczamy nasz samochód bez konieczności udostępniania naszego telefonu.

Co znajduje się w mobilnej wersji naszej polisy? Właściwie wszystko, co będzie potrzebne. Jest to zatem numer polisy, daty jej obowiązywania i obejmowany przez nią zakres, warunki, a także sumy gwarancyjne. Dostępna jest nawet informacja na temat naszych ostatnich płatności do ubezpieczyciela.

e-polisa OC/AC Allianz class="wp-image-709293"
Możemy nawet sprawdzić kiedy i jakie kwoty musimy wpłacić, by utrzymać polisę

Nie brakuje też informacji niebezpośrednio związanych z samą polisą. Znajdziemy w niej praktyczne informacje i dokumenty, takie jak wzór oświadczenia o zdarzeniu drogowym czy też szybkie łącza do numerów na policję, straż pożarną czy karetkę. Ubezpieczyciel pomyślał nawet o zawarciu podstawowych informacji na temat pierwszej pomocy. Brawo!

e-polisa OC/AC od Allianz – jak to działa?

Co wygodne, e-polisa nie wymaga połączenia z Internetem. Ma ona formę pliku Apple Pass, który pobieramy na nasz telefon. Jego forma sugeruje, że jest ona projektowana przede wszystkim z myślą o iPhone’ach, i faktycznie: e-polisa pięknie integruje się z usługą Apple Wallet. To jednak nie oznacza, że użytkownicy Androida pozostawieni są na lodzie.

Format Apple Pass jest obsługiwany również na telefonach z Androidem. Mało który smartfon z tym systemem obsługuje jednak ten format pliku natywnie. Na szczęście w Sklepie Play nie brakuje aplikacji do przechowywania tego typu plików. Obsługa e-polisy OC/AC od Allianz jest więc tylko nieznacznie bardziej skomplikowana na telefonach innych niż iPhone, a cała trudność wiąże się wyłącznie z koniecznością ręcznego pobrania stosownej aplikacji.

Stąd możliwość przekazania polisy osobie trzeciej, która chce od nas wypożyczyć samochód. Wystarczy jej wysłać stosowny plik dowolną metodą: mailem, Blutoothem, komunikatorem internetowym czy innym rozwiązaniem obsługującym przekazywanie załączników.

e-polisa OC/AC od Allianz – jak ją zdobyć?

Należy mieć oczywiście wykupione ubezpieczenie w firmie Allianz. Nie trzeba przy tym korzystać z pełnego pakietu OC i AC – wystarczy pierwsza forma ubezpieczenia. Należy tylko pamiętać, że taka e-polisa nie zawiera naszych danych osobowych, nie jest więc potwierdzeniem zawarcia ubezpieczenia.

Wystarczy więc zgłosić się do naszego agenta ubezpieczeniowego i wyrazić zgodę na udzielanie informacji drogą elektroniczną, oraz zgłosić zapotrzebowanie na e-polisę. Agent wtedy wyśle nam ją pocztą elektroniczną, którą możemy odebrać na dowolnym urządzeniu obsługującym Apple Pass.

Taka e-polisa nie rozwiąże wszystkich naszych problemów związanych z wypadkiem na drodze. Zredukuje jednak nieco stres towarzyszący temu wydarzeniu. Podczas testów tej usługi na szczęście nie musiałem z niej korzystać. Gdyby jednak doszło do takiej konieczności, czułbym niemałą ulgę wiedząc, że nie muszę się przejmować jej szukaniem.

Samo to czyni ofertę Allianzu całkiem atrakcyjną. I mam nadzieję, że konkurencja ten poniekąd doskonały pomysł kiedyś w końcu skopiuje.

Materiał powstał we współpracy z Allianz.

Lokowanie produktu
Najnowsze