REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Co za przyjemna niespodzianka. Najlepsza gra cRPG 2017 roku doczekała się polskiej wersji i obniżki ceny

Divinity: Original Sin 2 to najlepsza gra cRPG, jaka pojawiła się w 2017 roku. Jeżeli nie miałeś okazji w nią zagrać, trzeba to koniecznie zmienić. Zwłaszcza, że lepszego argumentu niż ten dzisiejszy nie znajdziesz - gra doczekała się oficjalnego polskiego tłumaczenia, a także obniżki ceny na GOG.com.

20.04.2018
18:28
Co za przyjemna niespodzianka! Divinity: Original Sin 2 po polsku
REKLAMA
REKLAMA

Gdy Divinity: Original Sin 2 pojawiło się na komputerach osobistych, byłem zachwycony ogromem możliwości tej izometrycznej produkcji. Jak w starych tytułach cRPG, mogłem powalić każdą napotkaną osobę, o ile starczyło mi sił, umiejętności oraz punktów akcji. Gra nie stwarza żadnych barier. Wręcz przeciwnie - motywuje, aby myśleć nieszablonowo i raz za razem zrywać się z utartej ścieżki.

Divinity: Original Sin 2 jest jak dobra sesja Role Play - możesz tutaj (prawie) wszystko.

Nie chcesz walczyć? Żaden problem, możesz przemykać od cienia do cienia. Nie chcesz negocjować? No problemo, wszystkich możesz położyć mieczem, o ile masz odpowiedni poziom oraz zestaw umiejętności. Gra to wspaniała piaskownica, pozbawiona okowów sztywnej narracji oraz liniowej rozgrywki. Gracze kreatywni, stratedzy, taktycy, domorośli bankowcy, niespełnieni politycy - każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Divinity: Original Sin 2 dostosowuje się to gracza, nie odwrotnie. Niesamowite uczucie. Ogrom, ogrom wspaniałych doświadczeń.

Co najlepsze, Divinity: Original Sin 2 można rozgrywać w trybie kooperacji! Rozbudowany, wielki program został tak pomyślany, aby w każdym momencie mógł dołączyć do nas znajomy, który przejmie kontrolę nad częścią drużyny. Wtedy rozpoczyna się prawdziwa zabawa. Gracze mogą się kłócić o linie dialogowe oraz cele misji. Arbitrem jest wbudowany w grę system rozjemczy, który nie preferuje żadnego z uczestników przygody. Świetny pomysł.

 class="wp-image-720939"

Divinity: Original Sin 2 byłoby jeszcze lepsze, gdybym mógł je ograć na konsoli. To niebawem będzie możliwe. Najlepsza gra cRPG 2017 roku pojawi się na PlayStation 4 oraz Xboksie One już w sierpniu. Wydawcą konsolowej edycji zostanie Bandai Namco. Czyli w Polsce oficjalną dystrybucją zajmie się doświadczona Cenega. Po tej informacji do pełni szczęścia brakowało mi już tylko polskiej wersji językowej. Marzenia czasami się spełniają. Do tego idealnie przed weekendem majowym.

Divinity: Original Sin 2 można już ograć po polsku. Nasza wersja językowa jest dostępna w formie aktualizacji.

REKLAMA

Formalnie za polskie napisy do gry odpowiada Larian Studios - bezpośredni twórcy Original Sin 2. Producenci zdradzają, że następna w kolejce jest hiszpańska oraz chińska wersja językowa. Miło, że rodzime tłumaczenie zostało potraktowane priorytetowo. Będzie jeszcze milej, jeśli polskie napisy pojawią się również w edycji konsolowej. Skoro ta pojawi się na sklepowych półkach w sierpniu, raczej na pewno wejdzie w skład zawartości na płycie, bez konieczności pobierania dodatkowych danych.

Z okazji premiery polskiej wersji językowej zorganizowano obniżkę ceny Divinity: Original Sin 2 na platformie GOG.com. Rewelacyjne cRPG kosztuje tam 138 zł. Jako fan gatunku, który zjadł zęby na izometrycznych Falloutach, Baldur’s Gate czy Neverwinter Nights zaręczam - tytuł jest wart dwa, nawet trzy razy tyle. Zwłaszcza, jeżeli zamierzacie go ogrywać ramię w ramię ze znajomym. Albo trzema, za pomocą sieci.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA