REKLAMA

Cyfrowy Polsat wytacza ciężkie działa. Kibice dostaną dwa nowe kanały sportowe i 1029 meczów Ligi Mistrzów

Dostawcy telewizji premium w Polsce dobrze wiedzą, czego oczekują od nich klienci. Jednym z najważniejszych elementów oferty jest sport dla żywo. Cyfrowy Polsat właśnie zapowiedział dwa nowe całodobowe sportowe kanały oraz zdradził swoje plany dotyczące transmisji kolejnych meczów Ligi Mistrzów.

26.04.2018 13.33
Cyfrowy Polsat
REKLAMA
REKLAMA

Dostawcy linearnych usług telewizyjnych walczą o klientów najróżniejszym sposobami. W przypadku filmów i seriali podgryza je internet z usługami VOD, ale bastionem kablówek i telewizji satelitarnych są transmisje sportowe na żywo.

Cyfrowy Polsat zdaje sobie sprawę, że stabilne transmisje sportowe w dobrej jakości i bez opóźnień są sporym atutem, który może wykorzystać w walce z nc+. Firma zdradziła właśnie, w jaki sposób będzie dalej zabiegać o serca i portfele abonentów.

Cyfrowy Polsat zapowiada dwa nowe kanały sportowe.

Kanały sportowe Cyfrowego Polsatu będą nosić nazwę Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2. Nadawać będą całą dobę. Programy nie będą na nich przerywane reklamami, a klienci mają mieć możliwość skorzystania z jakości „Super HD” (rozdzielczość HD, ale przy wykorzystaniu szerszego pasma).

Zrealizowane zostaną też cztery dodatkowe serwisy telewizyjne premium. W ich ramach będą transmitowane i omawiane jedne z najważniejszych rozgrywek i to - przynajmniej - przez najbliższe trzy lata. Wprowadzenie nowych kanałów było niezbędne, biorąc pod uwagę liczbę zaplanowanych spotkań.

Liga Mistrzów 2018/2019 - gdzie oglądać?

Cyfrowy Polsat nabył prawa do transmitowania meczów Ligi Mistrzów i chce w pełni to wykorzystać. Firma zapowiedziała, że w najbliższym sezonie na jej kanałach będzie można obejrzeć wszystkie 16 spotkań każdej kolejki w sezonie na żywo.

Mecze składające się na Ligę Mistrzów i Ligę Europy będą transmitowane w ramach tych czterech nowych serwisów telewizyjnych. Przez trzy sezony odbędzie się 1029 spotkań, czyli po 343 na każdy sezon.

Nowe godziny transmisji Ligi Mistrzów.

REKLAMA

Cyfrowy Polsat może być też zadowolony z uzyskania praw do Ligi Mistrzów. Jego klienci będą mogli zobaczyć więcej spotkań niż w ostatnich latach. Do tej pory wszystkie mecze odbywały się o godzinie 20:45 polskiego czasu, a wiele z najciekawszych spotkań rozgrywanych było w tym samym czasie. Teraz mecze będą się odbywać o godzinach 18:55 oraz 21:00.

Dzięki temu może się zmniejszyć liczba sytuacji, gdy kibice będą zmuszeni wybierać, które spotkanie oglądać na żywo. Cyfrowy Polsat zadbał przy tym o to, by transmisja z każdego meczu była dostępna dla klientów i stąd właśnie pomysł na nowe kanały i nowe serwisy premium. Na każdy dzień meczowy przypada 8 godzin relacji na żywo - rejestrowanych na stadionach, jak i w studio.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA