REKLAMA

Wiele wskazuje na to, że pojawi się iPhone SE 2. Co już wiemy o nowym kompaktowym telefonie Apple’a?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że doczekamy się niedługo nowego małego telefonu Apple’a. Kolejne przecieki wskazują, czym cechować będzie się iPhone SE 2.

26.04.2018 17.46
iPhone SE 2 - co wiemy o nowym kompaktowym telefonie Apple’a?
REKLAMA
REKLAMA

Przez lata Apple wydawał nowe telefony raz do roku. Były one bezpośrednimi następcami poprzednich modeli. W ostatnim czasie portfolio smartfonów nieco się rozszerzyło. Już obok iPhone’a 5s zadebiutował tańszy iPhone 5c z plastikową obudową, aczkolwiek ta linia nie doczekała się nigdy rozwinięcia.

Pojawił się za to iPhone 6 z 4,7-calowym wyświetlaczem. Nie tylko był znacznie większy od 4-calowych modeli produkowanych przez poprzednie dwa lata, a w dodatku do oferty dołączył razem z nim iPhone 6 Plus z aż 5,5-calowym ekranem. Wielu klientów nadal trzymało się swoich iPhone’ów 5s ze względu na gabaryty.

Wydany ponad dwa lata temu iPhone SE był odpowiedzią Apple’a na potrzeby tych odbiorców.

Apple zaproponował odświeżony smartfon z 4-calowym ekranem o charakterystycznej kanciastej obudowie, ale podzespołami niemal tak dobrymi, jak w modelu sztandarowym. iPhone SE kosztował niewiele (jak na sprzęt Apple’a) a w dodatku pasowały do niego akcesoria wyprodukowane z myślą o iPhonie 5s.

iPhone SE zaczyna jednak trącić myszką, a następcy się jednak do teraz nie doczekał. W minionym roku obok iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus pojawił się tylko niemal bezramkowy i najdroższy w historii iPhone X z 5,8-calowym ekranem - ale o gabarytach zbliżonych do wydanego dwa miesiące wcześniej 4,7-calowego telefonu.

Nadal brakuje sprzętu o mniejszych wymiarach, a iPhone SE 2 mógłby wypełnić tę lukę.

Apple oczywiście nie potwierdza istnienia tego modelu iPhone’a. I nie zrobi tego bez poświęconej mu konferencji. Jeśli jednak wierzyć plotkom i doniesieniom, które dochodzą do nas z wielu różnych niezależnych źródeł, iPhone SE 2 - czy tam iPhone SE X - ma pojawić się na sklepowych półkach jeszcze w tym roku.

W sieci można znaleźć już wiele renderów, grafik koncepcyjnych, zdjęć rzekomych prototypów i nawet materiałów wideo, na których podobno przedstawiony jest iPhone SE 2. Wynika z nich, że w iPhonie SE 2 utrzymana zostanie charakterystyczna linia obudowy, która nadal się nie zestarzała w przeciwieństwie do iPhone’a 6.

iPhone SE 2 ma otrzymać nowości wprowadzone w zeszłorocznych iPhone’ach.

Na pierwszy rzut oka przypomina poprzednika, ale ma mieć szklane plecki. Dzięki temu użytkownicy będą mogli ładować go bezprzewodowo tak samo jak iPhone’a 8, iPhone’a 8 Plus i iPhone’a X. Napędzać ma go chip A11 Bionic. Jeśli chodzi o gniazdo minijack, tutaj już nie mam pewności, czy zniknie.

Apple zrezygnował z niego w sztandarowych telefonach już w 2016 roku, ale niewykluczone, że zachowa port słuchawkowy w tańszym modelu, by mieć w ofercie cokolwiek dla klientów przywiązanych do swoich kablowych zestawów. Tego dowiemy się dopiero po (ewentualnej) premierze.

Kiedy iPhone SE 2 trafi do sprzedaży?

REKLAMA

Zacznijmy od tego, że na razie nie wiadomo, czy w ogóle dołączy do oferty. Jeśli jednak plotki znają potwierdzenie w rzeczywistości, iPhone SE 2 może zostać oficjalnie zapowiedziany już podczas WWDC 2018. iPhone SE pojawił się w końcu w marcu 2016 roku, w połowie cyklu wydawniczego sztandarowych modeli.

Po jednej premierze trudno jednak mówić o trendzie, więc równie dobrze iPhone SE 2 może pojawić się w towarzystwie następców iPhone’a 8, iPhone’a 8 Plus i iPhone’a X lub w jakimkolwiek innym terminie. Apple w dodatku pracuje teraz nad kilkoma telefonami i trudno wyrokować, jaki będzie line-up na 2018 rok.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA