Bankowość  / Artykuł

Wygraj smartfon iPhone X w konkursie Spider’s Web i Alior Banku!

387 interakcji
dołącz do dyskusji

Uwielbiam pisać takie teksty, dlatego bez zbędnego przedłużania informuję, że… chcemy komuś dać iPhone’a X. Nagroda jest super, a zadanie konkursowe bardzo przyjemne.

Polacy z Alior Banku stworzyli urządzenie, które zmieni przyszłość bezpiecznej bankowości internetowej. Zadbali o to, aby pieniądze klientów były zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem oraz o to, aby podczas wykonywania przelewów nikt nie podmienił danych wprowadzonych przez użytkownika. Widzieliśmy już prototyp oraz poznaliśmy zasadę działania tego bezpiecznego urządzenia kryptograficznego, które nie ma nazwy. Tak, ono nadal nie ma nazwy.

I tu wchodzą Czytelnicy Spider’s Web, cali na biało!

iphone x

Ludzie z Alior Banku doszli do wniosku, że nikt nie wymyśli lepszej nazwy dla tego urządzenia niż Wy - Czytelnicy Spider’s Web. A zważywszy na fakt, że Alior jest partnerem strefy FinTech na naszym blogu, bardzo szybko od słów przeszliśmy do czynów i przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest iPhone X - prawdopodobnie najlepszy smartfon, jaki można kupić, a już bez wątpienia najlepszy smartfon, jaki można wygrać!

Konkurs startuje dzisiaj (21 kwietnia 2018 r.) i potrwa do 20 maja 2018 r. do godziny 23:59. Następnie komisja konkursowa zapozna się z pracami i wybierze zwycięzcę, który wygra smartfon iPhone X oraz wyróżni dwa zgłoszenia, które dostaną nagrody pocieszenia - niespodzianki.

Zadanie konkursowe jest proste i polega na zaproponowaniu nazwy dla urządzenia kryptograficznego, które znacie już z publikacji „Wynalazek, który powstał w Alior Banku to przyszłość bezpiecznej bankowości internetowej”.

Zaproponuj nazwę korzystając z tego formularza konkursowego!

alior bank bezpieczne urzadzenie kryptograficzne

Aby zaproponować nazwę pasującą do tego sprzętu, musicie wiedzieć, na czym polega jego zasada działania:

Bez wchodzenia zbyt głęboko w technikalia, najlepiej myśleć o nim, jako o „wycinku” bankowego systemu bezpieczeństwa, bezpiecznej przestrzeni dla naszych pieniędzy albo jak o sejfie przyszłości. Jego obsługa jest banalnie prosta. Podłączamy urządzenie do komputera przy pomocy kabla USB. Żadnego instalowania sterowników ani skomplikowanej konfiguracji. Plug & Play.

Po podłączeniu do komputera, urządzenie to odrobinę zmienia sposób wykonywania przelewów z naszego konta. Ale spokojnie, nie są to wielkie zmiany. Zanim wykonamy przelew, na ekranie urządzenia wyświetli się informacja o koncie, na które chcemy wysłać pieniądze. Następnie urządzenie poprosi nas o jego weryfikację przez wpisanie kilku cyfr rachunku kontrahenta, a całą transakcję potwierdzimy wstukując na nim nasz PIN. Nic trudnego.

Najważniejsze rzeczy dzieją się bez udziału użytkownika. Urządzenie posiada wbudowany chip kryptograficzny, działający w oparciu o technikę krzywych eliptycznych. Zaszyte w nim klucze zostały skonstruowane w taki sposób, że klucz prywatny nigdy nie opuszcza samego urządzenia, a wszystkie dane, które to robią, szyfrowane są przy pomocy algorytmu AES256 ze zmiennym kluczem transportowym wyliczanym przez algorytm Diffiego-Hellmana - wyjaśnia Tomasz Domański.

Podsumowując: Polacy stworzyli supernowoczesne urządzenie kryptograficzne, które trafi do klientów Alior Banku i będzie dbało o bezpieczeństwo ich pieniędzy. Urządzenie nie ma jeszcze nazwy, a Czytelnik Spider’s Web, który zaproponuje najlepszą nazwę, zostanie nagrodzony iPhone’em X.

Zaproponuj nazwę korzystając z tego formularza konkursowego!

Pełny regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Zapraszamy do wspólnej zabawy w konkursie i życzymy powodzenia.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst