REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi się nie patyczkuje. Mi Mix 2s ma aparat lepszy od iPhone'a X. Przynajmniej na papierze

Xiaomi Mi Mix 2s wreszcie został zaprezentowany oficjalnie. Chińczycy zdecydowanie postawili na aparat. 

27.03.2018
11:59
Xiaomi Mi Mix 2s
REKLAMA
REKLAMA

Właściciele Xiaomi doszli do całkiem sensownego wniosku, że jeśli coś wygląda świetnie, to może nie trzeba tego zmieniać. I chwała im za to. Mi Mix 2s prezentuje się równie dobrze jak poprzednik. Ceramiczna obudowa jest odporna na zarysowania i pięknie wygląda, dopóki ktokolwiek jej nie dotknie i nie zostawi dobrze widocznych odcisków palców. Mniejsze ramki niż w poprzedniku okalają ekran wielkości 5,99 cali i rozdzielczość 2160 x 1080 pikseli.

 class="wp-image-705636"

Chińczycy się nie patyczkują i porównują zdjęcia z Mi Mix 2s z tymi z iPhone'a X.

Po pierwsze Mi Mix 2s został wyposażony w podwójny aparat o rozdzielczości 12 megapikseli. Producent z Chin nadrobił tym samym braki względem konkurencji i dał użytkownikom do wyboru tryb portretowy, którego do tej pory brakowało. To nie koniec zmian, bo temat aparatu został tu potraktowany bardzo poważnie.

Xiaomi Mi Mix 2s biały class="wp-image-705630"

Na konferencji zaprezentowano, jak aparat Mi Mix 2s radzi sobie w starciu z najnowszym iPhonem. Oczywiście zdjęcia zrobione najnowszym sprzętem Apple'a wypadły znacznie słabiej. Cóż, porównania robione na konferencjach mają zazwyczaj wypadać na korzyść firmy, która je przeprowadza, dlatego nie przywiązywałbym się nadmiernie do ich wyników.

Xiaomi postanowiło się nie patyczkować i od razu zaatakowało naprawdę dobry aparat, a nie jakąś tam bezpośrednią konkurencję. Można to uznać za czysty popis pewności siebie, ale mam nadzieje, że będzie ona miała jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości. Szczególnie że poza dodatkowym aparatem z tyłu firma zainwestowała także w sztuczną inteligencję, która ma gwarantować fenomenalną jakość fotografii. Do do tej pory ten konkretny aspekt nie był mocną stroną chińskiego producenta i dobrze by było wreszcie to zmienić.

Xiaomi Mi Mix 2s biały class="wp-image-705633"

Jak przewidywano, Mi Mix 2s działa w oparciu o Snapdragona 845 i system Android Oreo. Smartfon jest dostępny w wersji 6 i 8 GB RAM-u z 64 i 128 GB pamięci wewnętrznej oraz 8GB RAM-u z 256 GM pamięci.

REKLAMA

W sprzedaży w Chinach pojawi się 3 kwietnia. Będzie kosztował w najtańszej wersji około 1800 zł, a w najdroższej 2200 zł. Nie wiadomo, kiedy pojawi się w Polsce i ile przyjdzie nam wtedy za niego zapłacić.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA