REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Motoryzacja

Ten Volkswagen nigdy nie trafi na polskie drogi. Ale jeden element powinien trafić do wszystkich samochodów marki

Oby Volkswagen nie zrezygnował przynajmniej z tego jednego detalu ze swojego modelu studyjnego. Ba, najlepiej niech wprowadzi go w całej swojej gamie. 

29.03.2018
13:03
Oby każdy Volkswagen zyskał takie światła, jak ten model studyjny
REKLAMA

Tak wygląda najnowszy projekt niemieckiej marki - Volkswagen Atlas Cross Sport:

REKLAMA

I tak po prawdzie nie obchodzi nas przesadnie z kilku powodów. Po pierwsze, to tylko model studyjny, a jak wiadomo - modele studyjne przyjmą wszystko. Po drugie, jak na model studyjny jest niezbyt szalony - gdyby osadzić go na ciut mniejszych kołach, nikt nie zdziwiłby się, widząc go na ulicach.

Po trzecie, jak wskazuje człon Atlas w nazwie, jest to zapowiedź kolejnego przedstawiciela serii, która na europejski rynek na razie nie zawitała i być może nigdy nie zawita. Duży SUV Volkswagena i jego nadchodzące wariacje przeznaczone są głównie na rynek chiński i amerykański.

To o co właściwie chodzi?

O jedyną tak naprawdę intrygującą nowość w studyjnym Altasie Cross Sport - przedni pas i światła:

Tak, pomiędzy LED-owymi reflektorami, na grillu, rozciągają się dwa dodatkowe pasy świetlne, łączące wszystko w całość i uzupełnione (to już może trochę przesada) podświetlonym logo Volkswagena.

Owszem, widzieliśmy już to wcześniej w innym modelu studyjnym - I.D. Vizzion:

Z tą jednak różnicą, że Vizzion nie jest precyzyjną zapowiedzią konkretnego modelu, który już wkrótce trafi na rynek. Cross Sport natomiast tak. Pozostaje tylko liczyć na to, że pas światła zostanie przeniesiony do modeli produkcyjnych. Sensu praktycznego nie ma prawdopodobnie żadnego, ale za to jak wygląda!

A jak wyglądałyby obecne modele Volkswagena z takimi światłami?

Część z już obecnych w gamie modeli niemieckiej marki aż prosi się o to, żeby wprowadzić do nich - może w ramach jakiegoś liftingu - oświetlenie podobne do tego z Cross Sporta. Najpewniejszy kandydat? Volkswagen Arteon, który mógłby wyglądać właśnie tak:

Modyfikacja grafiki: Marcin Połowianiuk

Popularny Golf też wyglądałby o wiele ciekawiej. Nawet pomimo tego, że wyglada w takiej wersji, jakby zapuścił kręcony wąsik.

Modyfikacja grafiki: Marcin Połowianiuk

Nowe Polo? Ma trochę bardziej skomplikowaną kreskę świateł, i tak z podświetlonym grillem wyglądałoby lepiej.

REKLAMA

Czy tak będzie wyglądać przyszłość Volkswagena? Przekonamy się przy kolejnych modelach i w momencie premiery produkcyjnej wersji Cross Sporta, która planowana jest na przyszły rok. Ale przy obecnych zabawach producentach ze światłami chyba nie powinno nikogo zdziwić, kiedy następnym krokiem będzie właśnie poprowadzenie ich przez całą szerokość pojazdu...

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA