1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Amazon, Blizzard czy Virgin Orbit - te firmy poszukują programistów znających C++

Lokowanie produktu

"Jeżeli zawsze chciałeś pracować nad grą roku, mamy dla ciebie świetną wiadomość" - mniej więcej w takim tonie utrzymane jest ogłoszenie o pracę zamieszczone przez firmę Blizzard Entertainment. 

29.03.2018
21:09
udemy

Spółka znana z takich tytułów, jak Diablo czy World of Warcraft rekrutuje specjalistów na różne stanowiska. Między innymi poszukuje inżynierów oprogramowania.

Wśród pożądanych umiejętności możemy znaleźć zainteresowanie strategiami czasu rzeczywistego, zwłaszcza StarCraftem, znajomość front-end developmentu i JavaScript. Wymaganie konieczne, wymienione w ogłoszeniu to znajomość języków C/C++ na poziomie eksperckim.

W innym anonsie tej firmy poszukiwany jest fachowiec na podobne stanowisko, ale tym razem zorientowany na tworzenie silników gier. Zatrudniony będzie pracował nad kolejnym hitem Blizzarda - Overwatchem. W tym przypadku również wymaga się świetnej znajomości C++, a oprócz niego Pythona czy JavaScript.

Gdy wpiszemy w tej samej wyszukiwarce hasło C++, znajdziemy również oferty innych firm. Weźmy pierwszą z brzegu - Virgin Orbit. Inżynier oprogramowania ze znajomością tego języka, będzie pracował przy programie LauncherOne. To dwustopniowa rakieta nośna, która ma być wystrzeliwana  z Boeinga 747-400 na wysokości 10500 m. Na orbitę dostarczać ma satelity. Osoba zatrudniona ma być odpowiedzialna za tworzenie "niezawodnych aplikacji wielowątkowych".

Inżynierów oprogramowania znających doskonale C++ poszukuje również zespół odpowiedzialny za Sony PlayStation. W tym przypadku zatrudniony programista ze znajomością C++ ma być odpowiedzialny za "opracowanie protokołu i technologii, które zasilają PlayStation Now".

Tego typu ogłoszeń znajdziemy oczywiście znacznie więcej, wśród rekrutujących znaleźć można m.in. takie firmy jak Amazon czy Xerox. Wbrew pozorom jednak nie przywołałem tych przykładów po to, by roztaczać tutaj naiwną wizję oszałamiającej kariery w branży dla tych, którzy nauczą się C++. Bardziej zależało mi, by pokazać, oczywiście bardzo pobieżnie, zastosowania C++. Nie oszukujmy się bowiem. Powyższe oferty skierowane są dla programistów, którzy w stopniu eksperckim kodują w opisywanym języku i znają również inne.

Kurs C++ na dobry początek.

Proponowany przez platformę Udemy kurs C++ od podstaw został stworzony przez fachowca, który odpowiada za poziom merytoryczny w Software Development Academy. To bardzo istotny aspekt tego szkolenia. Udemy starało się połączyć to, co najlepsze w szkole stacjonarnej z zaletami kursu online.

Udemy class="wp-image-706986"

Kurs składa się z 4,5 godzin filmów. Nie wymaga doświadczenia w programowaniu, a jedynie sprawnej obsługi komputera. Uczestnicy zapoznają się zatem z teoretycznymi podstawami języka C++ oraz nauczą się jego najważniejszych elementy. Szkoleniowiec obiecuje, że uczestnik będzie w stanie napisać własne klasy, wykorzystywać dziedziczenie i polimorfizm. Może być to zatem punkt wyjścia do dalszej nauki.

Kurs C++ od podstaw dostępny jest w cenie 38,99 zł. Zachęcamy do skorzystania z oferty nawet do 83 proc. taniej na ten i wszystkie inne kursy Udemy w ramach świątecznej promocji.

Partnerem materiału jest platforma Udemy.

Lokowanie produktu
Najnowsze