REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

W Warszawie za Ubera zapłacisz teraz gotówką, ale… kierowca może odmówić takiego kursu

Jedną z największych zalet Ubera jest bezgotówkowy sposób rozliczania, ale jeśli z jakichś względów wolisz zapłacić gotówką, masz już taką możliwość. Płatności gotówkowe już na dobre trafiły do Warszawy.

16.03.2018
19:59
Za Ubera w Warszawie możesz już zapłacić gotówką
REKLAMA
REKLAMA

W grudniu ubiegłego roku Uber rozpoczął pilotażowy program płatności gotówkowych na terenie Warszawy. Niewielka grupa kierowców, która zdecydowała się wyposażyć swoje auta w kasy fiskalne, mogła rozliczać się z pasażerami nie w aplikacji, a poprzez starą, dobrą gotówkę.

W międzyczasie taka forma rozliczenia została wdrożona na stałe w warszawskim Uberze.

Uber przyjmuje już płatności gotówką.

Dziś Uber wysłał swoim użytkownikom informację o tym, ze system płatności gotówkowych już działa. Na razie gotówką zapłacimy tylko w Warszawie.

Skąd pomysł na wprowadzenie kas fiskalnych do usługi, która tak silnie kojarzy się z aplikacją mobilną i rozliczeniami bezgotówkowymi? Jak twierdzą przedstawiciele Ubera, obecnie zaledwie 30 proc. potencjalnych użytkowników Ubera posiada karty kredytowe, a dodanie formy płatności gotówką ma być sposobem na to, by zdobyć nowego klienta.

Przy rozliczeniu gotówkowym nadal możemy korzystać z aplikacji i wszystkich korzyści, jakie ona daje. Szczegóły dotyczące podróży są rejestrowane w niezmieniony sposób. Nowy system zaczął być wdrażany na stałe 22 lutego, kiedy możliwość akceptowania przejazdów gotówkowych została udostępniona wszystkim kierowcom Ubera w Warszawie. Wcześniej Uber wprowadził taką formę płatności m. in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Stanach Zjednoczonych i w Chorwacji.

Jak zapłacić gotówką w Uberze?

W aplikacji Ubera należy przejść do menu (lewy górny róg) i wybrać zakładkę „Płatności”. Następnie wybieramy „Aktywuj Gotówkę jako metodę płatności”. Przy zamawianiu kursu trzeba w aplikacji zaznaczyć gotówkę jako preferowaną metodę płatności. Taka możliwość jest widoczna nad przyciskiem „Potwierdź”.

REKLAMA

Każdy kierowca przed przejazdem będzie mógł podjąć decyzję, czy chce zaakceptować przejazd gotówkowy. Jeśli odmówi takiego zlecenia, nie będzie to miało wpływu na ewentualne zawieszenie jego konta, chyba że kierowca zaakceptuje zlecenie, a następnie je anuluje.

Wprowadzenie kas fiskalnych do Ubera upodabnia tę usługę do klasycznych usług przewozu osób, choć kierowcy Ubera nadal nie muszą mieć licencji. Jeśli jednak prawo w Polsce ulegnie zmianie, a kierowcy Ubera będą musieli posiadać licencję oraz kasę fiskalną, system będzie - przynajmniej częściowo - przygotowany na taką zmianę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA