REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Telewizory Samsunga będą użyteczne nawet wtedy, gdy nie oglądamy na nich filmów

07.03.2018
18:55
Samsung telewizory 2018
REKLAMA

Telewizory z linii QLED na bieżący rok po raz pierwszy omówiono na targach CES. Zostały jednak przyćmione przez zupełnie nowy, mLED-owy prototyp. Samsung na szczęście wraca do tematu i opowiada o tych bardziej namacalnych produktach.

REKLAMA

Na targach CES 2018 o tegorocznych QLED-ach dowiedzieliśmy się relatywnie niewiele. Udało nam się ustalić, że linia QLED zostanie odświeżona, między innymi o telewizory wykorzystujące podświetlenie FALD (Full-Array Local Dimming), dzięki któremu możliwe jest odwzorowanie głębszej czerni, bogatszych kolorów oraz wyraźniejszych detali w ciemniejszych obszarach. Wybrane nowe telewizory Samsunga mają osiągać maksymalną jasność punktową do 4000 nitów i minimalną do 0,001 nita.

Micro Full Array (tak Samsung nazywa ulepszoną technikę FALD) będzie jednak dostępny tylko w 75- i 82-calowych matrycach z uwagi na fakt, że mechanizm ten zajmuje sporo miejsca. Pozostałe telewizory mają posiadać 480 stref podświetlenia (te z MFA aż 10 tys.!). Co więcej, te wysokoprzekątne telewizory będą oferować rozdzielczość 8K. Czas na więcej szczegółów.

Nowości nie tylko w Samsung QLED, ale też w liniach UHD i Premium UHD.

Pierwszą z wprowadzanych nowinek jest tryb pracy nazywany przez Samsunga jako Ambient. Ma on sprawić, że telewizory Samsunga będą użyteczne również wtedy, gdy nie oglądamy na nich telewizji, filmów, seriali czy gier. Telewizor – na nasze życzenie – będzie włączony w trybie bardzo niskiego poboru prądu. W tym trybie będzie mógł wyświetlać obrazy, prognozę pogody, informacje o natężeniu ruchu ulicznego czy najnowsze doniesienia z kraju i ze świata.

Samsung telewizory 2018 class="wp-image-694840"

Samsung ma też duży talent do opracowywania niewidocznego okablowania dla swoich telewizorów. Wyraźnie zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też rozwija swoją pomysłowość w formie One Invisible Connection. Pod tą dumną nazwą kryje się jeden cienki przewód, który jednocześnie dostarcza do telewizora prąd i dane audio-wideo. Dostępne będą różne wersje kabla, o długości nawet do 15 metrów.

Nowe telewizory Samsung QLED TV, Samsung Premium UHD i Samsung UHD pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

Linia telewizorów Samsung na 2018 rok to dziewięć serii. Produkty zróżnicowane są pod względem wielkości i dostępne w wersjach z płaskim i zakrzywionym ekranem.

REKLAMA

  • Telewizory QLED TV: tegoroczne modele QLED TV to Q9F (65”, 75”, 88”), Q8F (55”, 65”, 75”), Q7C (55”, 65”), Q7F (55”, 65”, 75”) oraz Q6F (49”, 55”, 65”, 75”, 82”). W telewizorach z tej serii ulepszono m.in. kolor i kontrast. Urządzenia są zgodne ze standardem HDR10+, posiadają tryb Ambient oraz ulepszenia w zakresie Smart TV. Wykorzystują jeden pilot Smart Control oraz interfejs One Invisible Connection, przy czym One Invisible Connection dostępny jest dla modeli Q7 i wyższych z wyłączeniem Q8F
  • Premium UHD: modele telewizorów w linii Premium UHD 2018 to NU8500 i NU8000. Wśród nowych funkcji znajdziemy poprawione przetwarzanie kolorów, zgodność ze standardem HDR10+, rozwiązanie ukrywające kabel i ulepszenia w zakresie Smart TV. Urządzenia dostępne będą z jednym pilotem Smart Control.
  • UHD: modele UHD na rok 2018 to NU7100 (40”, 43”, 50”, 55”, 65”, 75”) i NU7300 (55", 65”). Te telewizory wyposażone są w funkcje takie jak 4K UHD i możliwość wyświetlania obrazu HDR, oraz rozwiązanie ukrywające kabel. Wyróżniają się smukłą, płaską konstrukcją i ulepszeniami w zakresie Smart TV.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA