REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Zima - stop. Prenumeraty SMS - stop. Play mówi dość

W kwietniu prenumerata SMS w Play odchodzi do przeszłości. Operator zdecdyował się na wycofanie z oferty kontrowersyjnej usługi. 

31.03.2018
12:17
Prenumerata SMS w Play kończy się z początkiem kwietnia
REKLAMA
REKLAMA

Od 1 kwietnia w Play nie będzie już można się zapisać do prenumerat SMS. Jeśli jednak musicie co rano dowiedzieć się, czy koniugacja Saturna i Marsa wam sprzyja, nie martwcie się, nadal będziecie mogli.

Prenumerata SMS w Play.

Do tej pory dzięki oferowanym przez Play subskrypcjom mogliśmy się dowiedzieć całej masy pożytecznych rzeczy. Lista Prenumerat SMS MT Premium ma 39 stron, a na każdej są wyszczególnione średnio 23 usługi. To ogromny biznes, który, choć działa legalnie, to często niezbyt etycznie. Tworzy nieprzejrzyste zasady i regulaminy, i oferuje usługi, do których równie łatwo się przypadkiem zapisać, jak trudno wypisać.

Od początku kwietnia nowi klienci nie będą mogli już włączyć płatnych SMS-ów przychodzących. Osoby, które już to zrobiły, nadal mogą korzystać z ulubionych. Ponoć istnieją klienci, które świadomie korzystają z takich usług i je lubią.

Direct billing zamiast prenumerat SMS.

Zamiast SMS-owych prenumerat dostępna jest usługa direct billing, czyli swoisty następca całego segmentu SMS Premium. To metoda przy wszystkich zaletach pierwszej ma być jednak znacznie bezpieczniejsza, przejrzystsza i prostsza w obsłudze. Można dzięki niej robić zakupy w Google Play, zapłacić za subskrypcję ulubionego czasopisma i zamówić codzienne „spotkasz przystojnego bruneta”, ale trudniej ją aktywować przypadkowo i łatwiej się z niej wypisać.

REKLAMA

Play wprowadził direct billing do swojej oferty już w 2013 r., ale dopiero teraz zdecydował się pozbyć z oferty jej mniej etycznego praszczura. Nie jest to zbytnio zaskakujące, jeśli ma się na uwadze, że duży procent opłat za tego typu usługi trafiał do kieszeni operatorów. Więcej, nawet przypadkowych, zapisów, oznaczało większy zysk.

Niedługo ma wejść w życie nowelizacja ustawy o prawie telekomunikacyjnym, która ma ograniczyć nieuczciwe działanie firm zajmujących się ofertami spod znaku SMS Premium. Play swoim ruchem wyprzedza działania rządu, zdobywając trochę punktów sympatii od użytkowników. Sprytnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA