REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Możesz już zmienić sposób logowania i adres e-mail w Pokemon GO. Podpowiadamy, jak to zrobić

Twórcy gry Pokemon GO po blisko dwóch latach wysłuchali błagań społeczności. Podpowiadamy, jak włączyć logowanie przez Facebooka, jak zmienić adres e-mail przypisany do konta oraz jak przekształcić konto PTC w konto Google.

20.03.2018
15:29
pokemon go ptc google gmail facebook zmiana e-mail
REKLAMA
REKLAMA

Pokemon GO debiutowało w 2016 roku. Twórcy gry umożliwili graczom tworzenie nowych kont na dwa sposoby. Jednym z nich było logowanie poprzez podanie danych konta Google. Alternatywą dla Gmaila było zalogowanie się poprzez Pokemon Trainer Club (PTC) lub utworzenie nowego konta w tym serwisie. Niantic nie przewidziało zmiany sposobu uwierzytelniania po założeniu konta.

Było to sporym problemem. Serwery gry nie traktowały wszystkich graczy na równi, a PTC w Pokemon GO miało bardzo często poważne awarie. Podczas gdy gracze PTC bywali w najgorętszych okresach gry odcięci do zabawy, użytkownicy kont Google bawili się w najlepsze. Niantic nie dało przez prawie dla lata opcji migracji, ale teraz to zmienia.

Zmiana sposobu logowania w Pokemon GO.

Nowa wersja gry oznaczona numerem 0.95.3 pozwala wreszcie na przypisanie do konta kilku możliwości logowania. Wystarczy zainstalować grę i udać się do opcji. Z kontem Pokemon GO można teraz powiązać dowolne konto Gmail oraz Facebook.

Jeśli ktoś korzystał wcześniej z konta PTC, może teraz dodać dwa nowe sposoby uwierzytelniania. W razie awarii serwerów Nintendo i Pokemon Trainer Club gracz będzie mógł skorzystać z opcji logowania przez Google lub Facebooka.

pokemon go ptc google gmail facebook zmiana e-mail poradnik class="wp-image-702306"

Zmiana konta Gmail w Pokemon GO.

Gracze, którzy zainwestowali setki godzin i nierzadko mnóstwo prawdziwych pieniędzy, ze względu na brak opcji zmiany e-maila mogli stracić swoje konto. Wielu graczy pewnie nie zdawało sobie sprawy, że z grą mobilną spędzą długie lata i nie przywiązało wagi do tego, na którym koncie Google gra.

Jeśli ktoś założył konto w Pokemon GO na dane logowania poczty Gmail przyznanej w pracy lub uczelni, mógł mieć spory problem. Jeśli tylko uczelnia lub pracodawca zdecydowaliby się zamknąć skrzynkę, postępy w grze wyparowałyby razem z nim. Na szczęście nie trzeba już się tego obawiać.

Rozwiązaniem jest zalogowanie się do Pokemon GO przez Facebooka.

W przypadku kont założonych na dane logowania Gmail, by zmienić jedno konto Google na inne, trzeba posłużyć się Facebookiem - przynajmniej przez chwilę. Po zalogowaniu się na swoje podstawowe konto w grze trzeba dodać do niego uwierzytelnianie przez Facebooka. Następnie trzeba się wylogować z gry.

Przy kolejnym uruchomieniu Pokemon GO należy wybrać logowanie poprzez Facebooka. Po uwierzytelnieniu wystarczy wejść w opcje, opiąć stare konto Google od konta Pokemon GO i zalogować się w opcjach na nowego Gmaila - tym razem już prywatnego. Parowanie z kontem Facebook można zostawić lub usunąć.

Co zrobić, jak nie da się przypisać konta Google do konta PTC?

Może się zdarzyć, że gra nie będzie chciała przypisać do konta w Pokemon GO danych logowania Gmaila i wyświetli komunikat o błędzie. Przyczyną może być przypisanie do danych logowania Google’a innego konta Pokemon GO, które stworzyło się wcześniej przypadkiem.

REKLAMA

Nie wszystko jednak stracone. Wystarczy zalogować się na dane logowania konta Google sprawiającego problem. Do nadprogramowego konta Pokemon GO trzeba przypisać jakiekolwiek konto na Facebooku (np. świeżo utworzone), zalogować się przez dane logowania Facebooka i odpiąć konto Google od konta Pokemon GO.

Analogicznie można uwolnić swoje prywatne konto na Facebooku, jeśli przypięte będzie do niego inne konto Pokemon GO niż główne. W tym celu należy przypisać do niego świeżo utworzone konto Google, zalogować się przez nie i odpiąć dane logowania prywatnego Facebooka.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA