REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Operatorzy

Sprawdzamy ofertę sieci Otvarta, która chce "wspólnie z Klientami budować PKB naszej Ojczyzny"

Na polskim rynku pojawił się kolejny operator typu MVNO. Otvarta działa na stacjach bazowych sieci Plus. Przyjrzeliśmy się ofercie i cennikom nowej sieci.

13.03.2018
14:05
Sprawdzamy ofertę i cennik sieci Otvarta, nowego operatora MVNO
REKLAMA
REKLAMA

Operatorzy typu MVNO to zwykle małe sieci komórkowe, które działają w oparciu o stacje bazowe jednego lub wielu operatorów infrastrukturalnych. Na takiej zasadzie biznes prowadzą takie firmy jak Virgin Mobile, Premium Mobile, Mobile Vikings czy nowy Folx.

W ubiegłym tygodniu ruszyła w Polsce kolejna sieć tego typu. Wielu operatorów MVNO korzystało do tej pory ze stacji bazowych sieci Play, ale coraz częściej takie sieci wybierają Plus. Otvarta jest jedną z nich i nie dziwi, że operator MVNO wybrał polskiego partnera.

Otvarta jest „polską marką”.

Nazwa z literką v na to co prawda nie wskazuje, ale sieć reklamuje się słowami „Jesteśmy polską marką. Jesteśmy stąd, więc znamy polskie realia i wiemy, jak się tu żyje” oraz „Wiemy, jak żyjesz i że nie jest łatwo”. Sieć chwali się przy tym niskimi cenami oraz… płaceniem podatków w Polsce.

Na grafice witającej klienta przy kafelku reklamującym najtańszą ofertę widać osoby starsze. W lewym górnym rogu witryny są przyciski powiększające tekst. Otvarta okrasza też oferty zdjęciami dzieci przy droższych abonamentach i prezentuje młodego człowieka z laptopem przy kafelku promującym stałe IP.

Szkoda tylko, że utrzymana w biało-czerwonych barwach witryna oprócz przypominania o swoim patriotyzmie agresywnie atakuje okienkiem pop-up. Sprawdzając kolejne podstrony byłem proszony przynajmniej kilkanaście razy o zostawienie swoich danych kontaktowych.

otvarta polska siec mvno oferta cennik 1 class="wp-image-698107"

Otvarta abonament to 5 różnych taryf.

Pozostałe sieci dążą do minimalizacji liczby ofert, ale Otvarta stawia na wiele różnych wariantów. Klientom proponowane jest 5 różnych planów taryfowych, z których najtańszy, O! Najtańsza, kosztuje 7,99 zł miesięcznie.

W ramach pakietu klienci otrzymują nielimitowane połączenia w obrębie sieci Otvarta, pakiet 60 minut na połączenia do wszystkich sieci krajowych i na numery stacjonarne oraz paczkę internetu 300 MB.

Umowę podpisuje się na czas nieokreślony. Oprócz tego można wykupić opcjonalnie pakiet internetu 150 MB za 4 zł oraz SMS-ów: pakiet 50 SMS za 3,50 zł, pakiet 100 SMS za 5 zł lub pakiet SMS bez limitu za 9,90 zł.

Inne warianty abonamentu Otvarta:

 • O! Najlepsza - 13,99 zł miesięcznie, rozmowy no-limits, opcjonalne pakiety SMS, internet 2 GB, brak minimalnego czasu trwania umowy, roaming w pakiecie wakacyjnym;
 • O! Korzystna - 17,99 zł miesięcznie, rozmowy no-limits, wiadomości SMS bez limitu, internet 6 GB, brak minimalnego czasu trwania umowy, roaming w pakiecie wakacyjnym;
 • O! Pełna Opcja - 24,99 zł miesięcznie, rozmowy no-limits, opcjonalne pakiety SMS, internet 2 GB (dodatkowy 1 GB za 5 zł miesięcznie), umowa na 24 miesiące, roaming w Unii Europejskiej bez dodatkowych opłat;
 • O! Mam Wszystko - 28,99 zł miesięcznie, rozmowy no-limits, wiadomości SMS bez limitu, internet 6 GB, umowa na 24 miesiące, roaming w Unii Europejskiej bez dodatkowych opłat.

W przypadku taryf na czas nieokreślony usługi świadczone są tylko na terenie Polski. Jeśli ktoś chce skorzystać z telefonu podczas podróży poza kraj, może wykupić dwa razy w roku tzw. Pakiet Wakacyjny ważny przez 14 dni.

Koszt takiego Pakietu Wakacyjnego to 10 zł. W jego ramach można wykorzystać 500 darmowych minut na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Liechtensteinu i Islandii. Na aktywację czeka się do 24 godzin.

otvarta polska siec mvno oferta cennik 1 class="wp-image-698110"

Sieć Otvarta - co jeszcze warto wiedzieć?

W przypadku zdecydowania się na abonament w sieci Otvarta trzeba pamiętać też o jednorazowej opłacie aktywacyjnej w wysokości 24 zł i o tym, że cenniki zawierają w sobie zniżkę za zdecydowanie się na e-fakturę. Wysyłka karty jest natomiast bezpłatna.

Nowy operator, podobnie jak bodaj wszystkie inne polskie sieci, zachęca do wykupienia kilku numerów jednocześnie dodatkowymi zniżkami. Po zdecydowaniu się na dwa numery za minimum 13,99 zł, za trzeci w wariancie O! Najtańsza płaci się tylko 0,99 zł miesięcznie.

Intenet mobilny w sieci Otvarta.

W przypadku kart SIM zapewniających dostęp do mobilnego internetu można skorzystać z jednego z 4 planów taryfowych. Umowę zawiera się na czas nieokreślony. Ciekawostką jest możliwość ustawienia stałego adresu IP.

Dynamiczny adres IP:

 • O! Szybki 5 GB - 14,99 zł miesięcznie;
 • O! Szybki 10 GB - 19,99 zł miesięcznie;
 • O! Szybki 30 GB - 29,99 zł miesięcznie, opcjonalny pakiet Internet Noc;
 • O! Szybki 100 GB - 48,99 zł miesięcznie, wliczony w cenę pakiet Internet Noc.

Stały adres IP (publiczny ub prywatny):

 • O! Stały IP 5 GB - 20,99 zł miesięcznie;
 • O! Stały IP 10 GB - 25,99 zł miesięcznie;
 • O! Stały IP 30 GB - 35,99 zł miesięcznie, opcjonalny pakiet Internet Noc za 3,99 zł miesięcznie;
 • O! Stały IP 100 GB - 54,99 zł miesięcznie, wliczony w cenę pakiet Internet Noc (100 GB).

W przypadku ofert O! Szybki 5 GB i O! Stały IP 10 GB (oraz w wariantach ze stałym IP) można dokupić dwa pakiety internetowe:

 • Zwiększenie ilości GB o 1 GB - 5,00 zł;
 • Zwiększenie ilości GB o 3 GB - 12,00 zł.
REKLAMA

Pakiet nocny w droższych taryfach jest aktywny pomiędzy północą a godziną 8 rano. W każdym wariancie zdecydowanie się na stały adres IP kosztuje 6 zł miesięcznie.

W każdej z ofert jednorazowa opłata aktywacyjna wynosi 24 zł. Kartę można zamówić ze strony internetowej operatora Otvarta. Dostawa kurierem jest bezpłatna.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA