REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kolejna gra z PS4 trafia na Xboksa One. No Man’s Sky Next ma być największą aktualizacją od premiery

Pamiętacie No Man’s Sky? Gra miała oferować nieskończenie wiele światów do wspólnego zwiedzania przez dzielnych astronautów. Niepowtarzalne, proceduralnie generowane planety reklamowano jako sposób na unikalną rozgrywkę w nieskończoność. Wyszło… cóż, troszkę gorzej.

29.03.2018
20:35
No Man’s Sky Next - kolejna gra z PS4 trafia na Xboksa One.
REKLAMA
REKLAMA

Prawdą jest, że producenci No Man’s Sky obiecali zbyt wiele i zbyt mocno rozdmuchali nadzieje oraz oczekiwania graczy. Prawdą jest jednak to, że kosmiczny eksplorator na przestrzeni kolejnych miesięcy dostał kilka naprawdę rewelacyjnych aktualizacji, które znacząco ulepszały rozgrywkę. Gdyby No Man’s Sky zadebiutowało w takiej formie, w jakiej jest dostępne dzisiaj, mielibyśmy murowany hit. Nie mam co do tego wątpliwości.

 class="wp-image-707538"

Producenci No Man’s Sky dodali do gry pojazdy lądowe i system tworzenia oraz edytowania kosmicznych baz. Powiększyli skalę kosmicznych bitew, dodali tryb Survival, zwiększyli rozmiar tekstur, ulepszyli system tworzenia planet i wprowadzili obsługę HDR. Do gry dodano hangary do kolekcjonowania statków, które podzielono na klasy. Rozbudowano historię, a nawet wprowadzono ograniczony system gry wieloosobowej. To tylko część ze wszystkich nowości. Aż zachciało mi się wrócić do tej gry.

Wszystkie aktualizacje były w pełni darmowe. Uczciwe posunięcie, biorąc pod uwagę wysoką cenę początkowej gry, która pochodzi przecież od niezależnego studia. Darmowy będzie również Next - najnowsze rozszerzenie, które ma być największym od czasu premiery No Mans Sky w 2016 roku. Być może właśnie ono sprawi, że gra w końcu będzie taka, jak od początku chcieli tego fani kosmicznej eksploracji.

 class="wp-image-707532"

No Man’s Sky trafi również na rodzinę konsol Xbox One.

Do tego od razu w najnowszej, najbardziej dopracowanej wersji. W ten sposób studio Hello Games kończy okres dwuletniej konsolowej wyłączności na platformach Sony. Przez cały ten czas gra była również dostępna na komputerach osobistych, zyskując nawet ograniczoną integrację ze Steam Workshopem. Dokładna data premiery NMS na XONE wciąż nie jest znana. Wiadomo za to, że tytuł zostanie dostosowany do jakości 4K dla Xboksa One X, tak jak wcześniej zrobiono to z myślą o PlayStation 4 Pro.

Istnieje wielka szansa, że No Man’s Sky najlepszy okres ma dopiero przed sobą. Nie chodzi o premierę dla Xboksa, ale współpracę, jaką studio Hello Games nawiązało z chińskim gigantem medialnym Tencent. Dzięki temu porozumieniu NMS trafi do Chin. Niewykluczone, że w formie darmowej dystrybucji. W ten sposób gra może znaleźć masę nowych fanów, a do tego zarobić krocie. Projekt ma gigantyczny potencjał, a Hello Games jest zdeterminowane, aby stale go rozwijać.

 class="wp-image-707529"
REKLAMA

No Man's Sky to nie jedyna gra, która trafia na XONE po długiej obecności wyłącznie na konsoli konkurencji (oraz PC). Inne tego typu tytuły to Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, Darkest Dungeon, Hellblade: Senua's Sacrifice czy rewelacyjne logiczne The Witness, które właśnie znalazło się w ofercie Xbox Live Gold.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA