REKLAMA

Elon Musk pokazał klip stworzony przez twórców Westworld. Zdradził też, co go czyni szczęśliwym w życiu

Szef SpaceX wziął udział w panelu poświęconym serialowi Westworld na konferencji South by Southwest Conference (SXSW) w Austin w Teksasie. Przedsiębiorca zaprezentował klip nakręcony przez Jonathana Nolana i Lisę Joy - twórców serialu.

11.03.2018 07.06
Elon Musk
REKLAMA
REKLAMA

Choć udział Elona Muska w konferencji SXSW należy uznać, za działanie czysto marketingowe, jego pojawienie się na scenie wywołało entuzjazm. Amerykańskie media zwracają uwagę, że podczas krótkiego wystąpienia szef SpaceX mógł usłyszeć wyznania miłości, co potwierdzają relacje wideo z konferencji.

Patrząc na dokonania Muska należy przypuszczać jednak, że jego motywacją nie były dobre słowa, płynące spod sceny. Materialnym efektem współpracy z Jonathanem Nolanem i Lisą Joy jest krótki klip poświęcony startowi Falcona Heavy i gwiezdnemu podróżnikowi, Starmanowi. Spójrzcie.

Trwający niecałe dwie minuty film jest rodzajem reportażu z wydarzeń, które miały miejsce 6 lutego. Widzimy zatem tłumy koczujące przy drogach i na plażach, by zobaczyć historyczny wyczyn rakiety SpaceX, jak i przygotowania do startu. Oczywiście podczas oglądania przypomnimy sobie również sam lot i powrót bocznych boosterów Falcona Heavy na Ziemię. Jedno z ujęć pokazuje też nieudane lądowanie centralnego boostera. Jego los był dla opinii publicznej zagadką w pierwszych godzinach po starcie.

Szczęście według Elona Muska.

Musk rozpoczął swoje wystąpienie od truizmu. - Na świecie dzieje się wiele przerażających rzeczy - stwierdził, dodając, że ludzkość ma wiele problemów do rozwiązania. - Życie jednak nie może polegać na rozwiązywaniu jednego smutnego problemu po drugim - kontynuował. Zdaniem szefa SpaceX potrzebujemy inspirujących rzeczy, które sprawiają, że z radością budzimy się każdego ranka i cieszymy się z bycia częścią ludzkości.

Musk przywołał wypowiedź Konstantyna Ciołkowskiego, rosyjskiego uczonego polskiego pochodzenia, który uznawany jest za jednego z pionierów kosmonautyki:

Miliarder wyznał, że takie podejście go ekscytuje, daje radość życia i wyraził nadzieję, że słuchacze czują się podobnie.

REKLAMA

Twórcy Westworld nie zdradzili zbyt wielu szczegółów dotyczących drugiego sezonu serialu.

- Mielibyśmy szczęście, gdyby apokalipsa sztucznej inteligencji była tak atrakcyjna i urocza [jak w Westworld] - mówił Jonathan Nolan. Z kolei James Marsden, odtwórca roli Teddy'ego Flooda powiedział, że w drugim sezonie roboty zatrudnione w parku rozrywki będą szukać własnej tożsamości, by zastąpić ją tą, stworzoną przez ludzi. Drugi sezon serialu rozpocznie się 23 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA