1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Dogoń najnowszy język Internetu. Pomoże w tym kurs programowania web oparty o HTML5, CSS3 i jQuery

Lokowanie produktu

Kiedy uczyłem się podstaw tworzenia stron WWW, nikomu nie śniła się natywna obsługa audio i wideo, skalowalna grafika wektorowa czy znaczniki typu zawartości. Co dopiero pisać o wepchnięciu do przeglądarki internetowej takich aplikacji jak Quake 3 Arena czy Battlefield 2.

15.03.2018
21:34
Dogoń najnowszy język Internetu. Kurs HTML5 z CSS3 oraz jQuery

HTML5 to jedna z najlepszych rzeczy, jakie spotkały współczesny Internet. Dlatego warto nauczyć się języka, który będzie z nami przez kolejne lata, o ile nie dziesięciolecia. Strony oparte o elementy HTML5 zaczęły pojawiać się w sieci już w 2008 roku. Jednak dopiero sześć lat później World Wide Web Consortium uznało, że język stał się na tyle dojrzały, aby otrzymać oficjalną rekomendację.

Współcześnie rekomendacja World Wide Web Consortium została rozszerzona na specyfikację HTML 5.2, z kolei specyfikacja HTML 5.3 już jest tworzona. Po niej przyjdą następne, bowiem nic nie wskazuje na to, aby HTML5 miał się doczekać konkurencyjnego następcy. Przeciwnie - to właśnie HTML5 wpłynął na zawieszenie rywalizujących standardów, jak na przykład XHTML 2.

Dlaczego HTML5 sprawił, że Internet jest lepszym miejscem?

Z punktu widzenia użytkownika sieci, najbardziej spektakularną możliwością języka HTML5 jest natywna obsługa audio oraz wideo. Multimedia uruchamiamy bez konieczności instalowania dodatkowych wtyczek, co by wymienić ubijanego od dziesięciolecia flasha czy popularnego zwłaszcza w polskich serwisach Silverlighta. Otwierasz witrynę, naciskasz przycisk i gotowe - ma działać. Banał? Dzisiaj może tak. Uwierzcie jednak, że w czasach Neostrady wcale to tak nie wyglądało.

Oczywiście nie wszystko było takie proste, jak się dzisiaj wydaje. Przez świat web developerów przetoczyła się wielka dyskusja na temat kodeków, które powinny zostać wykorzystane. Współcześnie najpopularniejsze z nich to H.264 oraz promowany przez Google’a WebM. Wykład na temat tego dyskursu znajduje się również w poradniku, na który mamy dla was wysoki rabat, który obniża cenę do 34,99 PLN.

Projektanci stron WWW doceniają możliwość wykorzystania SVG. To format w pełni skalowanej grafiki wektorowej, wysoce odpornej na zmiany rozdzielczości podczas użytkowania przeglądarki. Wsparcie SVG to także możliwość stosowania gradientów oraz - co wydaje się najważniejsze i najciekawsze - warstw, które można nakładać na siebie jak w programach graficznych. Otwiera to zupełnie nowe do popisu podczas projektowania stron WWW. HTML5 pozwala na tworzenie małych dzieł sztuki. Weźmy dla przykładu nasz materiał o PlayStation VR.

To tylko garść możliwości oferowanych przez język HTML5. O innych dowiecie się z kursu Udemy.

Promowane przez nas szkolenie składa się na prawie 12 godzin materiałów wideo w języku polskim. Kurs o tytule „Web development od podstaw: HTML5, CSS3 i jQuery“ skupia się na trzech najważniejszych obszarach współczesnego projektowania stron internetowych. Poza zrozumieniem samego języka, dochodzi do tego wykorzystanie skryptów jQuery, a także obsługa animacji CSS3. Dostajemy więc kompletne podstawy, które pozwolą nie tylko na stworzenie własnej nowoczesnej witryny, ale również wyposażenie jej w bogate multimedia.

Kurs składa się z ponad 100 wykładów, podzielonych na rozdziały: Wstęp, Znaczniki struktury, Multimedia, Formularze, Pozostałe znaczniki, Technologie powiązane, Kurs CSS3 - Podstawy CSS, Kurs CSS3 - Nowości w CSS3, Kurs jQuery - Pierwsze kroki, Kurs jQuery - Selektory i filtry, Kurs jQuery - Modyfikacje strony, Kurs jQuery - Zdarzenia, Kurs jQuery - Animacje oraz Kurs jQuery - jQuery UI.

Decydując się na kurs Udemy, otrzymujecie dożywotni dostęp do plików wideo dostępnych na platformie. Te są regularnie aktualizowane przez autora szkolenia. Najnowsze zmiany pochodzą z września 2017 roku. Do tego dochodzi certyfikat ukończenia, trzy pomoce naukowe, a także dostosowanie treści do urządzeń mobilnych takich jak smartfony oraz tablety.

„Web development od podstaw: HTML5, CSS3 i jQuery“ został pozytywnie zweryfikowany przez tych, którzy już zdecydowali się na to szkolenie. Kurs zdobył ocenę 4,3 w 5-punktowej skali. Jego twórca - Sly Hofman - przeszkolił ponad 2000 internautów, wydając aż dziesięć kursów. Ten dotyczący języka HTML5 możecie nabyć za 34,99 zł, korzystając z naszego rabatu dla czytelników Spider’s Web .

* Tekst powstał we współpracy z platformą Udemy.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze