REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Najlepszy czytnik Amazonu w nowym kolorze. Za Kindle Oasis 2 Champagne Gold przyjdzie jednak zapłacić ekstra

Amazon wprowadził właśnie nową wersję swojego sztandarowego czytnika e-booków. 7-calowy Kindle Oasis 2 generacji doczekał się złotej wersji kolorystycznej.

13.03.2018
17:48
kindle oasis 2 generacji champagne gold 2018 amazon 1
REKLAMA
REKLAMA

Kindle Oasis to creme de la creme oferty Amazonu. Większości użytkowników wystarczy Paperwhite 3, który ma genialny stosunek jakości do ceny, ale miłośnicy e-booków mogą zdecydować się też na czytnik ze znacznie wyższej półki cenowej.

Pierwsza wersja Kindle Oasis miała ekran o takiej samej wielkości, co pozostałe modele. W minionym roku pojawił się Kindle Oasis 2 generacji, z 7-calowym ekranem o nieco zmienionej konstrukcji.

kindle oasis 2 generacji champagne gold 2018 amazon 1 class="wp-image-698440"

Kindle Oasis 2 generacji w nowym kolorze.

Pierwotnie nowa generacja najlepszego i najdroższego czytnika w ofercie Amazonu dostępna była wyłącznie w tytanowym kolorze, który odróżniał czytnik od starszego brata z czarną obudową. Po kilku miesiącach do oferty amerykańskiej firmy dołączył Kindle Oasis 2 gen. w kolorze Champagne Gold.

Niestety, razem z nową wersją nie pojawiła się nowa generacja oryginalnego etui. Amazon zmuszony był wycofać pierwszą wersję okładek ze względu na fatalne oceny, jakie zbierały od pierwszych klientów. Osoby, które zdecydują się na zakup Kindle'a Oasis z 2017 roku zdane są na mniej poręczne zamienniki firm trzecich.

Urządzenie nie różni się od poprzednika niczym poza kolorem oraz ceną. W amerykańskim Amazonie za zeszłoroczny czytnik Kindle Oasis 2 gen. w wariancie 32 GB bez modemu trzeba zapłacić 249,99 dol. Nowy wariant kolorystyczny kosztuje w Stanach Zjednoczonych o 30 dol. więcej, czyli 279,99 dol.

kindle oasis 2 generacji champagne gold 2018 amazon 1 class="wp-image-698443"

Nie w każdym oddziale Amazonu widać jednak różnicę.

W przypadku brytyjskiego i niemieckiego Amazonu ceny są jednak takie same i wynoszą odpowiednio 259,99 funtów i 259,99 euro za wersję z pamięcią 32 GB i łącznością Wi-Fi, niezależnie od koloru. W tych sklepach również nie ma jak na razie tańszego czytnika w wersji złotej z 8 GB pamięci ani wariantu z modemem.

Zarówno w Europie i w Stanach Zjednoczonych sklep przyjmuje preorder na czytnik Kindle Oasis 2 gen. w kolorze Champagne Gold, które realizowane będą dopiero po 22 marca 2018 roku. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy będziemy mogli go kupić w Polsce, bo Amazon ciągle nas ignoruje.

kindle oasis 2 generacji champagne gold 2018 amazon 4 class="wp-image-698455"

Polacy nadal nie mogą normalnie zakupić czytnika Kindle Oasis 2.

REKLAMA

Chociaż strona niemieckiego Amazonu dostała polską wersję językową, 7-calowego Kindle'a Oasis z 2017 roku od premiery nie da się zamówić do naszego kraju - nawet w podstawowej wersji kolorystycznej.

Złośliwie mógłbym powiedzieć, że przedstawiciele Amazonu, patrząc na zarobki swoich polskich pracowników, uznali, że nie ma sensu wprowadzać w naszym kraju produktu z segmentu premium…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA