Gry  / News

The Witness i Assassin’s Creed Syndicate za darmo dla abonentów Xbox Live Gold

Microsoft tym razem się postarał. Darmowe gry dla abonentów Xbox Live Gold na kwiecień 2018 r. to trzy bardzo udane produkcje i jedna całkiem przyzwoita. Wśród tytułów dość świeża odsłona kultowej serii Assassin’s Creed.

Xbox Live Gold to płatna usługa dla posiadaczy konsol Xbox, która zapewnia dostęp do serwerów multiplayer, atrakcyjne rabaty na gry w Microsoft Store oraz cztery darmowe gry w miesiącu: dwie na Xbox One, dwie na Xbox 360, które również są zgodne z Xbox One.

Jak co miesiąc, przyglądamy się nowym pozycjom, jakie zostały udostępnione płacącym abonentom. A tym razem tak zwane Gry z Gold, pisząc kolokwialnie, obrodziły. Trzy gry to oczywiste hity. Jednej nie znam, ale zapowiada się również nieźle. Przyjrzyjmy się więc co przygotował dla nas Microsoft.

Gry z Gold – oferta na kwiecień 2018 r.

The Witness (Xbox One)

Jakimś cudem ominąłem nasze recenzje tej gry. Te pokrywają się z ocenami wystawionymi przez inne media. Uśredniając wszystkie: absolutna rewelacja. W The Witness budzimy się z całkowitą amnezją na nieznanej wyspie, będąc absolutnie sami. Szybko odkrywamy, że ta pełna jest trudnych i zaskakujących zagadek. Ich rozwiązywanie może pomóc odzyskać nam pamięć i odnaleźć drogę do domu. Tych zagadek jest ponad 500, są różnorodne i bardzo wymagające. A całość okraszona jest bardzo estetyczną oprawą wizualną.

Assassin’s Creed Syndicate (Xbox One)

Serii Assassin’s Creed nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. A Syndicate to jedna z nowszych jej odsłon. Tym razem trafiamy do Londynu, do 1868 r., w samo serce rewolucji przemysłowej. Musimy poprowadzić naszą organizację podziemną i zdobywać wpływy, by walczyć z podmiotami, które w imię postępu żerują na mniej uprzywilejowanych. Jak w każdej grze z serii, w Assassin’s Creed Syndicate akcja jest szybka i brutalna. A oprawa graficzna, mimo upływu lat, w zasadzie prawie w ogóle się nie zestarzała.

Cars 2: The Video Game (Xbox 360, zgodna z Xbox One)

To wyścigowa gra akcji inspirowana filmem o tym samym tytule i projektowana przede wszystkim z myślą o najmłodszych. To jednak nie oznacza, że starsi gracze będą się przy niej gorzej bawić. W Cars 2 stajemy się agentem CHROME (Centralna Hipertajna Rozdzielnia Ogólnowywiadowczo-Motoryzacyjno-Edukacyjna) i podejmujemy się wielu niebezpiecznych misji, by zostać najszybszym autem na świecie. W teorii czeka nas przy tym mnóstwo zabawy. Chętnie sprawdzę jak to wygląda w praktyce.

Dead Space 2 (Xbox 360, zgodna z Xbox One)

Druga część jednej z najbardziej przerażających gier ostatnich lat. To również bardzo dobra gra akcji typu TPP, w której ponownie musimy stawić czoła zmutowanym nekromorfom. Sequel przenosi nas do kosmicznego miasta Sprawl, które jeszcze nie zostało opanowane przez Zarazę. A to oznacza, że będziemy świadkami masakry lokalnej ludności, starając się zapobiec tragicznemu końcowi tej historii.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst