REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Operatorzy

Nowe promocje Play na kartę dowodzą, że nie trzeba mieć abonamentu, by korzystać z atrakcyjnych ofert

Sieć Play zaprezentowała właśnie dwa nowe pakiety w swojej ofercie na kartę. Solo w Play i Formuła Rodzina w Play. Nowe pakiety powinny zainteresować użytkowników, którzy często korzystają z mobilnego internetu.

29.03.2018
18:01
roaming w play nowe zasady dopłaty
REKLAMA
REKLAMA

Nowa propozycja Play dla użytkowników preferujących prepaidy jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że wiązanie się w dzisiejszych czasach umową abonencką ma coraz mniej sensu. Dlaczego?

Solo w Play na kartę.

Cena tego pakietu to 25 zł. Dostępny jest on w ofertach: Play na Kartę Rok Ważności Konta, Play na Kartę, Play na Kartę Surf, Play na Kartę Lubię to! i Formuła Play na Kartę. W jego ramach otrzymujemy:

 • nielimitowane SMS-y do wszystkich krajowych sieci komórkowych,
 • nielimitowane połączenia wychodzące do wszystkich krajowych sieci komórkowych i na numery stacjonarne,
 • pakiet danych 10 GB - po jego wykorzystaniu, naliczana jest dodatkowa opłata za transmisję danych, zgodna z cennikiem sieci Play.

Nowy pakiet równie dobrze prezentuje się, jeśli chodzi o roaming na terenie UE. W jego ramach Play gwarantuje:

 • 100 minut na rozmowy wychodzące. Po wyczerpaniu tego limitu, minuta rozmowy wychodzącej kosztuje 6 gr, a przychodzącej 3 gr.
 • Pakiet 50 SMS-ów i MMS-ów, po wykorzystaniu którego za wysłanie SMS-a zapłacimy 1 gr, a za MMS-a 10 gr.
 • Pakiet danych 500 MB. Po wykorzystaniu zapłacimy 1,23 gr za każdy rozpoczety megabajt danych.

Solo w Play na kartę można aktywować na dwa sposoby. Wysyłając SMS-a o treści START.978 pod numer 111 lub korzystając z kodu *111*978*1#. Koszt pakietu to 25 zł.

Formuła Rodzina w Play na kartę.

Wygląda na to, że jest to jeden z najbardziej opłacalnych pakietów grupowych dostępnych obecnie na polskim rynku. W ramach Formuły Rodzina możemy utworzyć grupę składającą się z od 2 do 8 numerów. Aktywacja pakietu na każdym z nich kosztuje 25 zł, a opłata pobierana jest z konta osoby, która taką grupę założy. Co Play oferuje w zamian?

 • nielimitowane SMS-y do wszystkich krajowych sieci komórkowych,
 • nielimitowane połączenia wychodzące do wszystkich krajowych sieci komórkowych i na numery stacjonarne,
 • internet bez limitu - chociaż wczytując się w drobny druk możemy znaleźć informację o tym, że po przekroczeniu 15 GB trafimy w lejek, który ograniczy nam prędkość pobierania danych do 1 Mb/s i prędkość wysyłania danych do 384 kb/s.
REKLAMA

Jeśli chodzi o roaming, to warunki są identyczne, jak w przypadku oferty Solo w Play na kartę. Pakiet Formuła Rodzina dostępny jest w ramach następujących ofert na kartę: Play na Kartę Rok Ważności Konta, Play na Kartę, Play na Kartę Surf, Play na Kartę Lubię to! i Formuła Play na Kartę.

Żeby zacząć z niego korzystać należy najpierw utworzyć grupę składającą się min. z dwóch numerów. Robimy to wysyłając najpierw SMS-a o treści START.979 pod numer 111, który stworzy samą grupę. Kolejnym krokiem będzie dodanie do niej przynajmniej jednego numeru. Robimy to wysyłając SMS-a pod numer 258 o treści DODAJ [numer telefonu, który ma być w naszej grupie]. Dodanie każdego numeru kosztuje 25 zł. W tej cenie otrzymujemy oczywiście aktywny pakiet Formuła Rodzina w Play.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA