REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Takiego użycia dronów w fotografii jeszcze nie widziałem. Podniebne malowanie światłem wygląda kapitalnie

Można dojść do wniosku, że w fotografii wszystko już było. Czasami pojawia się jednak błyskotliwy pomysł, który pokazuje, że to nie prawda. Tak jest właśnie w tym przypadku.

07.03.2018
15:44
Drony malujące światłem pokazują, że można jeszcze zaskoczyć fotografią
REKLAMA
REKLAMA

Jak wykorzystać drona w fotografi? Wie to chyba każdy, kto choć raz zetknął się z takim bezzałogowym statkiem powietrznym. Przyzwyczailiśmy się do podniebnych kadrów robionych dronami, przez co coraz trudniej zrobić wrażenie takim ujęciem.

Są jednak osoby, które mają zupełnie inny pomysł na drony. Jedną z nich jest Reuben Wu.

Osoby związane z fotografią na pewno kojarzą technikę „malowania światłem” polegającą na tym, by ustawić bardzo długi czas naświetlania zdjęcia i poruszać w powietrzu latarką lub innym źródłem światła. Można w ten sposób tworzyć napisy albo nieistniejące obiekty stworzone ze światła.

Reuben Wu, fotograf mieszkający w Chicago, wpadł na pomysł, żeby takim źródłem światła został dron. Latająca maszyna kreśli w powietrzu ślady, co tworzy naprawdę wyjątkowe efekty, których jeszcze nigdy wcześniej nie widziałem.

Fotograf wykorzystuje automatyczne tryby lotu dronem, dzięki którym może uzyskać idealny ruch, np, po okręgu. Tego typu rozwiązania znajdziemy w większości dronów konsumenckich, np. w sprzętach DJI lub Parrota. Autor zdjęć używa drona 3DR Solo oraz oświetlenia AL250 firmy Fiilex.

Na zdjęciach drony pełnią dwie funkcje. Po pierwsze, oświetlają szczyty, ponieważ zdjęcia są wykonywane głównie nocą, w całkowitej ciemności. Po drugie, drony tworzą ślady świetlne na niebie, co wygląda niebywale efektownie. Ten drugi element został dodany dopiero po pewnym czasie, ponieważ wcześniej autor ograniczał się jedynie do oświetlania nocnych krajobrazów.

Dawno nie widziałem czegoś tak kreatywnego, a jednocześnie tak prostego w realizacji.

REKLAMA

Jestem przekonany, że zdjęcia Rubena Wu szybko zostaną dostrzeżone na świecie, a pomysł będzie regularnie kopiowany. W dzisiejszych realiach, kiedy dobrego drona można kupić w cenie obiektywu ze średniej półki, taki typ fotografii może wykonać każdy pasjonat zdjęć.

Więcej zdjęć autora znajdziecie na jego profilu na Instagramie, a także na prywatnej stronie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA