REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Klasy postaci i konsole nowej generacji - CD Projekt RED dementuje plotki o Cyberpunku 2077

Poznajemy pierwsze tajemnice jednej z najbardziej wyczekiwanych gier RPG na rynku. Następna gra od twórców Wiedźmina 3 ma być złożoną merytorycznie i technicznie produkcją.

22.03.2018
13:24
Cyberpunk 2077 gameplay
REKLAMA
REKLAMA

Serwis DualShockers donosi o pierwszych szczegółach owianej sekretem gry Cyberpunk 2077. CD Projekt zdradził je podczas prezentacji swoich wyników finansowych. Prowadzący spotkanie Adam Kiciński pierwotnie nie chciał odpowiadać na żadne z pytań związane z grą. Dodał, że nawet nie poda terminu, w którym będą podawane jakiekolwiek oficjalne informacje na jej temat. Pod presją pytań jednak się ugiął i zdradził kilka szczegółów.

Wiemy, że oficjalne materiały po raz pierwszy ujrzą światło dziennie tuż przed targami E3 2018, które odbędą się w dniach 12-14 czerwca w Los Angeles. Na tym jednak nie koniec. Kiciński zdradził też pierwsze informacje na temat gameplay’u samej gry. A raczej strzępki informacji. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że to najbardziej intrygujące RPG ostatnich lat, każde wieści są na wagę złota.

Silnik gry gotowy na następców konsol PlayStation 4 i Xbox One. Gameplay gry Cyberpunk 2077 będzie uwzględniał klasy postaci.

Przedstawiciel CD Projektu poproszony o potwierdzenie plotek, jakoby Cyberpunk 2077 miał być projektowany również i na konsole przyszłej generacji, a więc urządzenia jeszcze wydajniejszych od Xbox One X i PlayStation 4 Pro, odparł, że jego studio nic nie wie na temat tych urządzeń i może na ich temat jedynie spekulować. Dodał jednak również, że silnik gry dobrze się skaluje i że jest gotowy na sprzęt przyszłości.

Poproszony o skomentowanie plotek na temat braku klas postaci w grze, zdecydował się je zdementować. W Cyberpunku 2077 podczas tworzenia postaci „będziemy mogli wybierać wśród przeróżnych klas”.

Multiplayer jest rozważany, studio skupia się jednak na przygodzie dla pojedynczego gracza. Posiadacze Switcha obejdą się smakiem.

Cyberpunk 2077, podobnie jak Wiedźmin 3, będzie starał się przede wszystkim o zapewnienie jak najlepszego doświadczenia dla tych graczy, którzy chcą samotnie pokonać wszystkie wyzwania stawiane przez grę. Firma cały czas jednak rozważa różne elementy pozwalające na integrację z innymi graczami. Nie będą to mikrotransakcje, co ponownie zostało podkreślone. Kiciński dodał, że nie wyklucza niczego, nawet modułu typu battle royale.

REKLAMA

Cyberpunk 2077 ma być wymagający dla sprzętu. Gra będzie potrzebowała wydajnego komputera lub konsol Xbox One i PlayStation 4 jako minimum. Switch niestety nie zapewnia odpowiedniej wydajności, więc zostanie pominięty. CD Projekt nie pracuje też nad żadną inną grą na przenośną konsolę Nintendo.

Data premiery Cyberpunka 2077 pozostaje nieznana.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA