1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Gry
  4. Biznes

Twórcy Wiedźmina robią zakupy. Studio Strange New Things to od teraz CD Projekt RED Wrocław, które zajmie się Cyberpunkiem

CD Projekt RED dokonał kolejnego zakupu. Polski producent gier wideo ma od teraz studia w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. Każde będzie pracować w pocie czoła nad długo oczekiwanym tytułem cRPG - Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 będzie powstawał we Wrocławiu. CDP RED na zakupach
261 interakcji
dołącz do dyskusji

Została zawarta przedwstępna umowa sprzedaży, która określa na jakich warunkach producenci Wiedźmina nabędą wrocławskie studio Strange New Things. To mała, młoda firma, która powstała w 2017 roku. SNT grupuje twórców polskiej branży gier, którzy pracowali wcześniej przy takich seriach jak Wiedźmin, Dead Island, Dying Light czy Call of Juraez. Za jego powstanie odpowiada Paweł Zawodny - były dyrektor produkcji w utytułowanym Techlandzie.

Strange New Things to już niebawem CD Projekt RED Wrocław.

REDZI wejdą tym samym w posiadanie trzeciego już studia produkcyjnego, po placówkach w Krakowie oraz Warszawie. Nowa, składająca się z 18 doświadczonych twórców ekipa dołączy do prac nad grą Cyberpunk 2077. Potwierdzają się tym samym wewnętrzne doniesienia Spider’s Web, jakoby nadchodzący tytuł cRPG potrzebował znacznie więcej rąk do pracy, niż aktualnie jest do dyspozycji.


Według naszych wewnętrznych ustaleń, CDP RED pracuje w pocie czoła, aby móc pokazać grywalną wersję gry Cyberpunk 2077 podczas czerwcowej imprezy E3 2018, która rozpocznie się 12 czerwca. Firma korzysta z usług zewnętrznych podmiotów, aby sprostać kalendarzowi. Podobna sytuacja miała miejsce kilka lat temu, gdy REDZI w pocie czoła dopinali prezentację Dzikiego Gonu, która miała być gotowa na E3 2013.

Kupno Strange New Things komentuje Adam Kiciński, prezes grupy  CD PROJEKT:

Wrocław to jedno z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie miast w Polsce, z rozwiniętą sceną twórców gier i wieloma deweloperami z dużym doświadczeniem.

Wierzę, że skala Cyberpunka, jak i naszych przyszłych projektów będzie magnesem dla tych, którzy chcieliby dołączyć do CD PROJEKT RED, ale chcą tworzyć gry we Wrocławiu. Team, z którym startujemy ma imponujące doświadczenie, ale jestem przekonany, że we Wrocławiu jest jeszcze wiele talentów do odkrycia.