REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Świat jest pełen technologicznych cudów. Te buty na przykład mogą... zamówić ci pizzę

Co prawda tylko jeśli mieszkasz w Stanach i nie masz nic przeciwko plackom z Pizzy Hut, ale zawsze. Pie Tops już wkrótce trafią do 50 szczęśliwców, którym uda się je kupić.

20.03.2018
17:34
buty-pizza-hut
REKLAMA
REKLAMA

Nie trudno się domyślić, że cała ta akcja to marketingowa zagrywka Pizza Hut. A właściwie jej kontynuacja, bowiem firma już rok temu wypuściła pierwsze modele Pie Tops. Wtedy jednak nie było można ich kupić.

Za to zrobiło się o nich głośno w mediach społecznościowych. Do tego stopnia, że przez te kilka dni po premierze Pizza Hut odnotowała wzrost zamówień i wzrost zapytań o swoją markę w sieci. Jednym słowem: akcja okazała się strzałem w dziesiątkę. Szkoda byłoby jej nie kontynuować.

Pie Tops - buty Pizza Hut, które zamawiają pizzę...

buty-pizza-hut class="wp-image-702408"

Same buty wyglądają jak lekko nieudana wersja klasycznych Nike'ów. Krótko mówiąc: są trochę cheesy. No i dostępne są w dwóch kolorach: ciasta do pizzy i sosu pomidorowego. Gdybym miał wybierać, to wolałbym te czerwone. Ich wygląd to jednak sprawa drugorzędna. Najważniejsze jest to, że potrafią zamawiać pizzę.

Cały proces, jak się pewnie domyślacie, nie jest przesadnie skomplikowany. Po sparowaniu Pie Tops z telefonem, wystarczy wcisnąć przycisk na prawym bucie i zadzieje się magia. Tzn. na naszym telefonie wyświetli się prośba o potwierdzenie zamówienia i dość okrojony wybór pizzy z Pizza Hut.

Buty zamawiają tylko te placki, które objęte są promocją. Dla ambitnych istnieje opcja jeszcze większej automatyzacji całego procesu. Po zmianie kilku ustawień w aplikacji Pizza Hut można zamawiać pizzę samym butem, bez autoryzacji na smartfonie. To oczywiście jedyny słuszny sposób.

...i są pilotem od telewizora.

buty-pizza-hut class="wp-image-702411"
REKLAMA

Kiedy po długim oczekiwaniu,właściciel Pie Topsów będzie musiał otworzyć drzwi dostawcy pizzy, będzie mógł na tę chwilę zatrzymać to, co aktualnie oglądał na swoim telewizorze. Do tego służy przycisk w lewym bucie, sterujący modułem IR, kompatybilny z większością dekoderów amerykańskich kablówek.

Nie mam niestety pojęcia, co ile trzeba ładować buty Pizzy Hut, ale chyba wszyscy zgodzimy się z tym, że jest to całkowicie zbędna informacja. 50 par Pie Tops będzie można kupić na stronie HBX.com w cenie 150 dol. Jeśli nie mieszkacie w Stanach Zjednoczonych to nie ma to większego sensu - buty nie zadziałają w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA