REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie /
  5. Oprogramowanie - Poradniki

Jak zainstalować Android P Developer Preview - poradnik i lista dostępnych urządzeń

Android P Developer Preview trafił na serwery Google’a. Sprawdzamy, jak zainstalować nową wersję systemu i na jakich urządzeniach można z niej już skorzystać.

08.03.2018
11:11
android p developer preview pixel
REKLAMA
REKLAMA

Nowa wersja systemu Android zadebiutowała niespodziewanie wczoraj wieczorem. Nowy system mogą już pobrać wszyscy chętni. Oczywiście pod warunkiem, że dysponują sprzętem bezpośrednio od Google’a.

Na jakie urządzenia można pobrać Android P Developer Preview?

  • Pixel;
  • Pixel XL;
  • Pixel 2;
  • Pixel 2 XL.

I to, nie licząc emulatora Androida, by było na tyle. Posiadacze smartfonów Nexus 5X oraz Nexus 6P mogą zapomnieć o uaktualnieniu.

Jak zainstalować Android P Developer Preview?

Jak na razie nie jest dostępne uaktualnienie typu OTA, czyli drogą bezprzewodową. Aby cieszyć się najnowszą wersją systemu, trzeba pobrać obraz na dysk komputera, a potem przystąpić do procesu flashowania. Dokładną instrukcję flashowania nowej wersji systemu można znaleźć na stronie Google’a.

Na starcie należy przejść do trybu bootloader w urządzeniu (poprzez podłączenie telefonu do komputera kablem i użycie narzędzia adb tool poprzez wysłanie komendy adb reboot bootloader lub przez wciśnięcie odpowiednich przycisków). Następnie trzeba odblokować bootloader metodą odpowiednią dla posiadanego przez siebie urządzenia, a potem uruchomić skrypt flash-all.

Uwaga - instalacja systemu Android P Developer Preview skutkuje wymazaniem wszystkich danych z urządzenia.

Nie da się też przywrócić poprzedniej wersji bez ponownego wyczyszczenia pamięci w telefonie. Po wgraniu pierwszej edycji Android P Developer Preview, nie będzie możliwe zainstalowanie kolejnej wersji Androida P w trybie OTA.

Android P Developer Preview jest systemem przeznaczonym dla twórców aplikacji. Nie zaleca się instalowania go na jedynym posiadanym urządzeniu ze względu na problemy ze stabilnością, błędy oraz ryzyko uszkodzenia sprzętu.

Android P - jakie najważniejsze nowości przynosi?

REKLAMA

Oprócz tego Android P Developer Preview wprowadza nowy typ powiadomień o wiadomościach z np. komunikatorów internetowych, w których będą mogły być zawarte awatary zdjęcia i inne treści.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA