1. SPIDER'S WEB
  2. Zakupy
  3. Technologie
  4. Tech

Wystartowały urodzinowe promocje na AliExpress. Aplikacja AliPrice to sposób, by nie dać się oszukać

Koniec rozgrzewki. Wystartowały oficjalne urodzinowe promocje na AliExpress. To oznacza konkursy, kupony dla zarejestrowanych klientów, całą masę zniżek i... przekrętów. Przynajmniej przed niektórymi, powinno was obronić AliPrice. 

AliPrice pomoże ci w walce z naciągaczami z AliExpress
213 interakcji
dołącz do dyskusji

W sumie wartość wszystkich tych rabatów ma wynieść aż 200 mln dol. Dlatego każdy może już sobie ostrzyć zęby na wybrane urządzenia, tak samo, jak nieuczciwi sprzedawcy ostrzą je sobie na nasze pieniądze. Bo to też ich święto.

Klasyczny przekręt na drogie promocje.

Jak świat długi i szeroki nieuczciwi sprzedawcy tuż przed sezonem rabatowym podwyższają znacząco ceny, żeby móc się potem szczycić ogromnymi obniżkami rzędu 70, 80, a czasami i 90 proc. To stara metoda, na którą łatwo można się złapać podczas szaleństwa zakupowego.

Niby w internecie mamy pod ręką wyszukiwarkę i możemy szybko porównać ceny tych samych produktów w różnych sklepach, ale powiedzmy sobie szczerze, robienie tego za każdym razem jest dość uciążliwe. Po prostu zajmuje za dużo czasu, a czas to coś, czego w nadmiarze najczęściej nie mamy.

Na pomoc przychodzi aplikacja i rozszerzenie do przeglądarki, które pomogą zaoszczędzić nieco czasu i sporo nerwów niecierpliwym klientom. Po zainstalowaniu na stronie AliExpress, mamy dostęp do kilku istotnych informacji, dzięki którym łatwiej obronimy się przed nieuczciwymi sprzedawcami. AliPrice działa na Chromie, Yandexie, Firefoxie, Operze i Safari i w ramach osobnej aplikacji dostępnej w App Storze i Google Play.

Jak działa AliPrice?

AliPrice podobne produkty


Pierwsze okienko w teorii automatycznie wyszukuje takie same przedmioty dostępne u innych sprzedawców. Niestety działanie tej opcji pozostawia wiele do życzenia. Można jednak skorzystać z niej, żeby trochę naokoło samemu odnaleźć podobne produkty, Wystarczy kliknąć lupę i wybrać, w jakim dziale spodziewamy się znaleźć daną rzecz. W przeglądarce otworzy się nowa zakładka, w której będą do wyboru podobne oferty. Jak dalece podobne, to zależy od tego, czego szukacie. Czasami rzeczywiście są podobne, czasami nie.

AliPrice podobne produkty
AliPrice opinie o sprzedawcy

Druga opcja daje dostęp szczegółowego podsumowania opinii o sprzedawcy.

Kiedy klikniecie w znaczek dolara, pokaże się przejrzyście rozrysowana historia cen z ostatnich miesięcy. Jest tam zaznaczone, ile wynosi najniższa i najwyższa cena w danym okresie. Czyli, czy ktoś nie podwyższył jej tylko po to, żeby móc odtrąbić świetną promocję.

AliPrice historia cen