REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Największy piracki serwis streamingowy zostaje zamknięty. W ostatnich słowach piraci namawiają do... płacenia za filmy

Dawno się tak nie uśmiałam. Jedna z największych pirackich stron do streamowania filmów i seriali zamyka działalność. Nie byłoby w tym nic specjalnie zabawnego, gdyby nie to, co napisali na stronie, informującej o zamknięciu. 

20.03.2018
15:10
123 movies zostaje zamknięty
REKLAMA
REKLAMA

123Movies umiera powoli. Na stronie nadal można oglądać filmy i seriale, choć ten czas nieubłaganie się kończy. Pirackie Eldorado, w momencie, w którym to piszę, jest o 4 dni 12 godzin 16 minut i 10 sekund od zamknięcia. Owszem, na stronie jest elegancki licznik, który informuje piratów, jak długo mogą się cieszyć filmowymi skarbami. Pod nim zaś wiadomość dla wiernych fanów serwisów. Właściciele dziękują w niej użytkownikom za wiele lat spędzonych razem oraz nawołują:

W ten sposób właściciele 123Movies przekroczyli granicę bezczelności tak dalece, że nie jestem w stanie nawet się oburzyć. To po prostu zbyt absurdalne.

Jan Van Voorn z Motion Picture Association of America (MPAA), organizacją zajmującą się między innymi walką z piractwem, określił 123movies.to mianem najpopularniejszej nielegalnej strony streamingowej. Ponoć odwiedza ją miesięcznie aż 98 mln użytkowników. To więcej niż populacja Wietnamu, z którego serwis operuje, a jest to 14. najludniejszy kraj świata.

W sprawę 123Movies zaangażował się nawet ambasador Stanów Zjednoczonych.

REKLAMA

W zeszłym tygodniu delegacja MPAA spotkała się w Wietnamie z przedstawicielami lokalnej władzy. Nie trudno się domyślić, co było jednym z głównych tematów rozmów. Serwis 123movies był na celowniku Amerykanów od dawna. Już rok temu ambasador Stanów Zjednoczonych w Wietnamie rozmawiał o nim z ministrem Informacji i Komunikacji. Poza 123movies wspomniał też Putlocker i Kisscarton, które zgodnie z prawem, powinny zostać zamknięte. Prawdopodobnie mamy więc do czynienia z presją polityczną płynącą z zewnątrz, a nie zmianą polityki Wietnamu w stosunku do tego typu inicjatyw. A to już może budzić pewne obawy i pytanie, co Wietnam dostał, za zamknięcie 123Movies?

Do tej pory strona, nawet jeśli miała przejściowe kłopoty z prawem, zawsze w końcu wracała pod inną nazwą 123movieshub, movieshd, GoMovies. Teraz jednak z pewnością tak nie będzie. Jej nawróceni autorzy zgodnie z własną odezwą okażą szacunek twórcom i zaczną płacić za oglądanie filmów/programów. Z pewnością.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA