REKLAMA

Darmowe granie w weekend. Xbox Live Gold bez opłat. Podobnie jak Overwatch i dwie inne gry

Jeżeli z jakiegoś względu nadal nie opłacasz abonamentu za Xbox Live Gold, to mamy dla ciebie dobre wieści. W ten weekend pograsz w gry multiplayer za darmo. W tym w jedną z najważniejszych gier e-sportowych.

16.02.2018 12.50
Xbox Live za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Wydawać by się mogło, że posiadanie konsoli Xbox w zasadzie zobowiązuje do stałej subskrypcji Xbox Live Gold. Nie jest ona jednak obowiązkowa, a nadal istnieją gracze, którzy mają w nosie korzyści, jakie z owej subskrypcji płyną. Microsoft chce namówić maruderów do zmiany nastawienia, od czasu do czasu otwierając usługę na niepłacących graczy.

Tak też stanie się i w ten weekend. Od dziś do niedzieli Xbox Live Gold jest darmowy dla wszystkich posiadaczy konsol Xbox One i Xbox 360. Przy czym ów darmowy dostęp nie oznacza nadania praw do rabatów i darmowych gier w Microsoft Store. Można jednak grać w gry wieloosobowe bez uiszczania jakiejkolwiek opłaty.

Usługa Xbox Live Gold kosztuje 29 zł miesięcznie lub 79 zł kwartalnie lub 249 zł rocznie. Jej abonenci mogą grać w gry multiplayer, co miesiąc otrzymują 4 darmowe gry (w tym 2 działające tylko na Xbox One), cotygodniowe wysokie rabaty na wybrane gry w Microsoft Store i mogą korzystać z komunikatora Xbox.

Sam darmowy dostęp do Xbox Live Gold to za mało. Dlatego w ten weekend za darmo można grać w Overwatch, Rainbow Six Siege i NBA 2K18.

REKLAMA

Każdą z wyżej wskazanych gier można pobrać i uruchomić bez dodatkowych opłat. Można się bawić za darmo zarówno w trybie osobowym, jak i dla pojedynczego gracza. Po weekendzie dostęp do gier zostanie jednak zablokowany. By móc dalej bawić się wyżej wskazanymi tytułami należy je kupić. W przeciwnym razie trzeba będzie je odinstalować. Postępy w grze, jakich dokonaliśmy, będą zapisane w chmurze Xbox Live, jeżeli zdecydujemy się do tych gier wrócić.

Warto dodać, że w przypadku Overwatcha – popularnej gry e-sportowej od Blizzarda – promocje połączyły się przypadkowo i nie były konsultowane z Microsoftem. To oznacza, że w ten weekend Overwatch jest darmowy nie tylko dla posiadaczy konsol Xbox One, ale również dla tych z PlayStation 4 lub grających na komputerach PC.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA