REKLAMA

Xiaomi nakręca atmosferę przed premierą Redmi Note'a 5 i zaprasza na tajemnicze walentynki

Xiaomi podsyca atmosferę wokół Redmi Note'a 5 sugerując, że w połowie lutego telefon zostanie oficjalnie zaprezentowany w Indiach. W Sieci pojawiają się też nowe przecieki. 

07.02.2018 18.52
Xiaomi Redmi Note 5 może mieć premierę już za tydzień
REKLAMA
REKLAMA

Karuzela przecieków, plotek i domysłów dotyczących nowego Redmi Note'a 5 kręci się już na pełnej szybkości. Oliwy do ognia dolał sam chiński producent, wysyłając do mediów w Indiach zaproszenia na pokaz produktu tajemniczego produktu. Na plakacie widnieje duża piątka i data 14 lutego. Większość dziennikarzy, zgadza się, że prawdopodobnie chodzi tu o następcę szalenie popularnego w Indiach Redmi Note 4. To nie byłby pierwszy raz, kiedy premiera produktu chińskiego producenta odbywa się właśnie tam, tak było już w wypadku Mi A1.

Czego można się spodziewać po Xiaomi Redmi Note 5.

Do sieci trafiły także właśnie kolejne przecieki. Pojawił się na nich render nowego telefonu i trzeba przyznać, że jeśli jest zbliżony do rzeczywistości, to Redmi Note 5 będzie bardzo miłym dla oka telefonem.

Minimalne ramki mają okalać wyświetlacz IPS LCD o przekątnej 5,99 cali. Jego proporcje to 18:9, rozdzielczość 2160 × 1080 pikseli. To solidne parametry, które jednak niczym specjalnym nie zaskakują.

xiaomi remi note 5 class="wp-image-675856"

Który Snapdragon?

Trudno powiedzieć, w który układ Snapdragon będzie wyposażony Redmi Note 5. Przecieki jak na razie sobie przeczą. Najpierw usłyszeliśmy, że to może być pierwszy telefon korzystający z Snapdragona 632, potem, że jednak z Snapdragona 630. Pojawia się też sugestia, że Note 5 pojawi się w dwóch wariantach, z dwoma wersjami układów.

Telefon ma mieć 4GB RAM-u i 64GB wbudowanej pamięci. Możliwe, że jeśli pogłoska o dwóch wersjach się sprawdzi, druga będzie miała 3GB RAM-u i 64 GB pamięci. Akumulator ma mieć takie same parametry jak ten z poprzedniej generacji Redmi Note'a, czyli 4100mAh i obsługiwać technologię szybkiego ładowania Quick Charge 4.0. Chiński producent miałby zdecydował się na sięgnięcie do Androida Oreo z nakładką MIUI 9.

Xiaomi zapowiedziało, że niezwykle istotnym punktem jest w tym roku jakość aparatu. Redmi Note 5 może zostać wyposażony w podwójny aparat. Pierwsze spekulacje wskazywały na matryce o rozdzielczości 12 megapikseli, teraz mówi się o 16 + 5 megapikselach. Aparat z przodu ma mieć 8 megapikseli. Pod aparatem widać czytnik linii papilarnych.

Plotki są zaskakująco spójne, jeśli chodzi o cenę. Pierwsze doniesienia mówiły o kosztach rzędu 250 dol., najnowsze pogłoski podają 240 dol. Obie ceny wydają się całkiem prawdopodobne,

REKLAMA

Redmi Note 5 pojawi się najpierw w Azji i mieszkańcom innych kontynentów każe na siebie jeszcze trochę poczekać. Mówi się o przełomie marca i kwietnia.

Jest jednak szansa, że w walentynki dowiemy się, czy Xiaomi zyska nowym telefonem klucz do naszego serca (i portfela).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA